Android telefonların varsayılan uygulama mağazası Google Play Store, 38.8 sürümüne güncellendi. Yeni güncelleme ile uygulama mağazasına, bağlı cihazlar için uzaktan uygulama silme özelliği geldi. Detaylar haberimizde.

Google’ın mobil işletim sistemi Android, aileler için birçok kullanışlı özellik sunuyor. Bu özelliklere şimdi bir yenisi daha eklendi. Google Play Store artık uzaktan uygulama silme özelliğine kavuştu. Ebeveynler çocuklarının telefonlarında kendi hesaplarıyla oturum açarlarsa, uzaktan çocukların kullandıkları uygulamaları görebilecek ve silebilecekler.

Google Play Store uzaktan uygulama silme

Android ekosisteminin en fazla kullanılan uygulama mağazası Google Play Store güncellendi. Yeni güncelleme ile aynı hesaba bağlı cihazlardan uygulamaları uzaktan kaldırma özelliğini geldi. Uzaktan kaldırma işlemi, telefon, PC, Android TV, Android Auto ve Wear OS ürünlerinde çalışıyor.

Güncelleme henüz çok yeni olduğundan kullanıcılara kademeli olarak dağıtılıyor. Bizim yaptığımız testlerde, şuan uzaktan uygulama özelliği aktif ancak uzaktan uygulama silme özelliği henüz çalışmıyor. Yakın zamanda özelliğin ekleneceğinin altını çizelim.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye buradaki Google’ın kendi sayfasından erişebilirsiniz. Yeni güncelleme hakkında sizlerin düşüncesi nedir?

Paylaş

Yorumdan çık