Hata kodu 24 telefon ve tabletlerde Google Play’den uygulama güncellerken veya uygulama indirmeye çalışırken en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Uygulama güncellerken “Uygulama Yüklenmesi Sırasında Bilinmeyen Hata Oluştu. Hata Kodu -24 ” şeklinde çıkan uyarının sebebi tam olarak bilinmiyor ancak kesin çözümünü araştırdık ve bulduk.

Google Play Hata Kodu 24 sorununu çözmek için bir dosya yöneticisine ihtiyacınız var. Dosya yöneticisinden hangi uygulama veya oyunda hata kodu 24 uyarısı alıyorsanız o uygulamayı bulup silmeniz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken konu şudur telefonun Ayarlar bölümünde bulunan Uygulama yöneticisinden uygulamayı silmek bu hataya çözüm sunmamaktadır. Uygulamanın ilgili klasörünü dosya yöneticisi ile silmeniz gerekmektedir.

Bir örnek üzerinden gidersek örneğin Facebook uygulamasını yüklerken veya güncellerken hata kodu 24 ile karşılaşıyorsanız dosya yöneticisinden Facebook uygulamasının com.facebook.katana dosyasını silmeniz gerekmektedir. Dosya yöneticisinde silmeniz gereken ilgili uygulamanın klasör adını google play’in url adres çubuğunda görebilirsiniz.

hata-kodu-24-url

Dosya yöneticisini açın. Telefonunuzun marka ve modeline göre bu Dosya Yöneticisi, Dosyalarım vb. isimlerinde olabilir. Eğer telefonunuzda bir dosya yöneticisi yoksa google playden “ES Dosya Yöneticisi” uygulamasını indirebilirsiniz.

Dosya Yöneticisi > Cihaz Hafızası > Android > Data yolunu izleyin ve ilgili dosyayı bulun.

hata-kodu-24

Dosya üzerine basılı tutarak dosyayı seçin ve açılan menüden Sil seçeneğini seçin.

hata-kodu-24-sil

Eğer dosya silinmiyorsa sağ üst köşeden Daha Fazla seçeneğini seçip ilgili dosyanın adını değiştirin. Örnek com.facebook.katana.bak olarak dosyanın adını değiştirebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar Google Play’e girin ve istediğiniz uygulamayı indirin.

Paylaş

19 yorum

  1. Nurhayat Kaya on

    Ben dediginiz her şeyi denedim ama İnstagram tekrar yüklenmiyor.Başka ne yapmam gerekir ki.Yardımcı olur musunuz?

  2. Copo16nuro16 on

    Benim de instangram da Messenger da yüklenmiyor çok sinir oldum tüm islerim kaldı 😢😢😢😢😢

Yorumdan çık