Google Play Store’yi çalıştırmayan bir cihaza sahipseniz veya farklı sebeplerden dolayı Google Play Store’yi kullanmak istemiyorsanız farklı uygulama marketlerine yönelebilirsiniz. Neyse ki Google Play’e alternatif bazı kaliteli Android Marketler bulunmaktadır.

Google Play Store’ye erişemiyorsanız veya gizlilik konusunda endişeleriniz varsa aradığınız birçok android uygulama ve oyunu size önereceğimiz uygulama mağazalarında bulabilirsiniz.

1. Amazon Appstore

Google Play Store’nin en ciddi rakibi Amazon Appstore’dur. Amazon Fire tabletlerinde varsayılan android mağazası olarak sunulan Amazon Appstore, kullanıcı dostu arayüzü ve geniş uygulama sayısıyla dikkat çekiyor.

amazon appstore

Uygulamanın ana ekranı Apple’ın App Store’sine benziyor. Popüler uygulama tavsiyelerinin yanı sıra farklı kategoriler üzerinden aradığınız uygulamaları bulabilirsiniz. Hemen bütün popüler Android oyun ve uygulamayı Amazon Appstore’de bulabilirsiniz.

Amazon Appstore indir

2. F-Droid

f droid

Android’i, iOS’a tercih etmenizin sebebi açık kaynaklı olmasıysa F-Droid tam size göre bir uygulama mağazasıdır. F-Droid listemizdeki diğer uygulama marketlere göre daha az sayıda oyun ve uygulama içermemektedir ancak F-Droid mağazasında daha fazla ücretsiz ve açık kaynak kodlu oyun ve uygulama yer almaktadır.

F-Droid uygulama mağazasında kötü amaçlı yazılımla karşılaşma olasılığınız düşüktür. F-Dorid’e yüklenen uygulamaların davranışlarınızı veya konumunuz gibi bilgileri ne zaman izleyeceği gibi bilgileri daha titizlikle incelenmektedir.

F-Droid indir

3. SlideME

slideme

SlideMe, Google Play’in çok iyi hizmet vermediği bölgelerde satış yapmak isteyen cihaz geliştiricilerini hedeflemektedir. Ayrıca uygulama Google Play’e kabul edilmeyen uygulamaları da içerebilmektedir.

SlideMe, F-Droid’e göre daha fazla, Amazon Appstore’ye göre ise daha az uygulama ve oyun içermektedir. Uygulamanın arayüzü uzun zamandır güncellenmemiş olsa da halen kullanışlı bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

SlideMe indir

Sizlerde yorum kısmından kullandığınız uygulama mağazalarını tavsiye edebilir, varsa sorularınızı sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık