Android kullanıcıları Google Play Store’ye girdiklerinde “google play store bağlantı yok tekrar dene” sorunu ile karşılaşabiliyorlar. Google Play İnternet Bağlantısı Yok sorunun birkaç farklı nedeni olabilir. Şimdi gelin google play bağlantı yok sorunun çözüm yollarını tek tek anlatalım.

Google Play bağlantı yok sorunun farklı nedenleri olabilir. Bunun için burada anlatacağımız her bir adımı yaptıktan sonra Google Play’e tekrar giriş yapın ve bağlantının gelip gelmediğini kontrol edin. Bazı işlemlerden sonra telefonu kapatıp yeniden açmanız gerekebilir.

Google Play İnternet Bağlantısı Yok – Çözüm Yöntemleri

 • Öncelikle internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Bunun için internet tarayıcınızı açın ve her hangi bir web sitesine girmeyi deneyin. Eğer giriş başarılı olmazsa, wifi veya mobil verinizi açın.
 • Telefonun tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer telefonun tarih ve saat bilgileri yanlış ise bu Google Play’e bağlanmanızı engeller. Telefonun Ayarlar > Genel Yönetim > Tarih ve Saat yolunu izleyin. Otomatik tarih ve saat seçeneğini seçebilir veya doğru tarihi kendiniz belirleyebilirsiniz. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play’e tekrar giriş yapın.

tarih saat ayarlama android

 • Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store yolunu izleyin. Kayıt Yeri seçeneğini seçin ve açılan ekranda Önbelleği Temizle ve Veriyi Sil seçeneklerini seçin. Daha sonra Google Play Store sayfasında ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve Güncellemeleri kaldır seçeneğini seçin. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play Store’ye giriş yapın.

google play veriyi sil

 • Eğer telefonunuz rootluysa ve Freedom gibi ücretsiz uygulama indirmeyi sağlayan bir uygulama kullanıyorsanız, bu tür uygulamalar Google Play, youtube ve diğer google servislerine girmenizi engeller. Freedom uygulamasını durdurun veya telefonunuzdan kaldırın. Telefonu kapatıp açtığınız zaman google play bağlantı hatası çözülecektir.
 • Google Play bağlantı yok hatası bazen bağlı google hesabınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için Ayarlar > Cloud ve Hesaplar > Hesaplar > Google yolunu izleyin. Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun ve Hesabı kaldır seçeneğini seçin. Telefonu yeniden başlatın ve Google hesabınıza giriş yapın. Tekrar Google Play’e giriş yapın.

google hesabi kaldir android

 • Yukarıdaki hiçbir yöntem google play bağlantı yok hatasına çözüm olmadıysa telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Yani telefona format atın.
Paylaş

7 yorum

 1. Bağlantı yok diyor denilenleri yaptım ama PlayStorede sağ üst köşede üç nokta yok ne yapmalıyım acaba

 2. Turhan Akıncı on

  Google olay store a tıklayınca
  Bağlantı yok diyor VT 10 e SEG VESTEL tablet android 4.2.2

Leave A Reply