Dün Apple, 12 Eylül’de iPhone 15 serisini tanıtacağını duyurmuştu. Bugün de Google yaptığı paylaşımda Pixel 8 ve Pixe 8 Pro‘yu 4 Ekim’de gerçekleştireceği lansmanda tanıtacağını duyurdu. Gelin şimdi Google’ın 4 Ekim’de gerçekleştireceği etkinlik hakkında tüm detaylara bakalım.

Bugün Google bir sonraki büyük donanım etkinliğinin tarihini açıkladı. Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro 4 Ekim’de resmileşiyor. Google, etkinlik mekanı olarak New York City’yi seçti. Etkinlik de yerel saatle sabah 10’da başlayacak. Google, ilk etapta Amerika’daki teknoloji editörlerine davetiye gönderdi. Marques Brownlee‘ın paylaştığı görselde Google’ın 4 Ekim’deki etkinlikte Pixel cihaz portföyüne “en son eklemeleri tanıtacağını” söyledi. Bu, Pixel Watch 2‘nin de bu etkinlikte tanıtılacağı anlamına geliyor.

Bununla birlikte Google, birkaç saat önce Pixel 8 Pro’nun bir görselini bilerek veya bilmeyerek kendi sayfasında paylaştı. Bu gibi sızdırma durumlarını genelde telefon üreticileri heyecan yaratmak için yapmaktadır. Aşağıdaki görselde Pixe 8 Pro’yu görebilirsiniz.

google pixel 8 pro

Pixel 8 Pro hakkında yakın zamanda birçok bilgi sızdırıldı. Cihazın teknik özelliklerinin şu şekilde olması bekleniyor. Telefonun arkasında bir sıcaklık sensörü, 6,7 inç 120 Hz QHD+ LTPO OLED ekran, Tensor G3 yonga seti, 12 GB RAM, 128/256 GB depolama alanı, ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü, üçlü arka kamera sistemi (OIS ile 50 MP ana, 64 MP ultra geniş ve 48 MP telefoto), 11 MP selfie kamerası ve 27W kablolu şarj desteğine sahip 4.950 mAh pil. Pixel modelleri ilk günden itibaren Android 14’ü çalıştıracak. Pixel 8 ise Pro modeliyle aynı yonga seti ve Android sürümüne, aynı selfie kamerasına, aynı depolama seçeneklerine ve parmak izi sensörüne sahip olacak. Bunun dışında cihaz 6,17 inç 1080×2400 120 Hz dokunmatik ekrana, çift arka kamera sistemine (50 MP ana, 12 MP ultra geniş) ve 24W kablolu ve 12W kablosuz şarjı destekleyen 4.485 mAh pil.

Paylaş

Yorumdan çık