Google, son birkaç nesildir Pixel modellerinde aynı tasarım çizgisinde ilerliyordu. Birçok kişi yenilik beklerken nihayet Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro‘nun beğeni toplayan render görüntüleri sızdırıldı. Ayrıca Google’ın bu yıl, iki modelle karşımıza çıkacağı da ortaya çıkmış oldu.

Google her yıl bir amiral gemisiyle kullanıcıların karşısına çıkıyordu. Trende uyan Google bu yıl Pixel 6 ile birlikte Pro modeli olan Pixel 6 Pro’yu da tanıtacak gibi gözüküyor. Cihazların farklı tasarımları da heyecan yaratmayı başardı. Tabi bu sızdırılan render görüntüleri resmi değil ancak sağlam kaynaklara dayanıyor.

google pixel6 pixel6pro 1

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya baktığımız zaman, Pixel 6’nın daha küçük boyutta olduğu ve telefonun arka tarafında 2 adet kamera yer aldığı görülüyor. Pixel 6 Pro ise daha büyük boyutta ve telefonun arka tarafında 3 kamera yer alıyor. Pixel 6’nin arka tarafında yer alan kameralardan biri normal geniş diğeri ise ultra geniş kamera olursa şaşırmayız. Pixel 6 Pro’nun 3. kamerasının telefoto olmasını umardık ancak renderlerda bunun periskop tipi bir şey olmayacağı gözüküyor. Yani 3x zoom’dan fazlasını bekleyenler hayal kırıklığı yaşayabilirler.

google pixel6pro

Telefonun ön tarafına baktığımız zaman ise ekranın ortasına açılan delik içerisinde selfie kamerasının konumlandırıldığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Samsung modellerinde görmeye alıştığımız gibi çerçeveler incelmiş ve neredeyse ortadan kaldırılmış gibi gözüküyor.google pixel6 pixel watch

Google’ın yeni amiral gemileriyle piyasaya tekrardan hızlı bir giriş yapacağını düşünüyoruz. Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun sızdırılan render görüntüleri hakkında sizlerin fikirleri neler?

Kaynak

Paylaş

Yorumdan çık