Google’ın yeni üst segment akıllı telefonu Pixel 5 için amiral gemisi demeye dilimiz varmıyor. Zira rakipleriyle karşılaştırdığımız zaman Pixel 5 orta segment bir yonga seti olan Snapdragon 765G‘ye sahip. Peki Google’ın yeni cihazı nasıl bir sağlamlık gösteriyor. Gelin bu ilginç sağlamlık testinin sonuçlarına bakalım.

Googe’ın websitesinde ve Google Pixel 5’in kutusu üzerinde %100 geri dönüştürülmüş Alüminyum‘dan üretildiği söyleniyor. Ancak kutudan çıkan telefonu elinize aldığınız zaman cihazın ekranı hariç diğer bölgelerinin plastik bir kaplamaya sahip olduğu görülüyor. Google bu kaplamaya biyo-reçine adını vererek pazarlıyor.

Sağlamlık testleriyle ünlü JerryRigEverything youtube kanalı Google Pixel 5’i zorlu bir sağlamlık testine tabi tuttu. Ve akıllılardaki tüm soru işaretlerini yanıtladı. Google Pixel 5’in ekranı Corning Gorilla Glass 6 ile korunduğu için cihazın ekranı diğer telefonlarda olduğu gibi 6. ve 7. seviyede çizildi. Ancak testin en ilginç kısmı tahmin edebileceğiniz gibi telefonun çerçeve ve arka kapağının test edildiği bölümdü.

Google’ın reklamlarında ve web sitesinde söylendiği gibi telefonun metal bir çerçevesi var ancak bu plastik yapının çok derinlerinde yer alıyor. Aslında telefon tamamen plastik kaplı. Maket bıçağıyla derin kesikler atıldıktan sonra metal çerçeveye ulaşılabilir. Arka kapak ise sadece plastik yapıda.

Testin sonunda ise bükülme testi yer alıyor. Bükülme testinde cihaz orta bir sağlamlık sunuyor. Ancak biraz büküldüğünü de belirtelim. Gelin isterseniz sizi şimdi sağlamlık testi videosuyla baş başa bırakalım.

Google Pixel 5 özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık