Yaşanan Covid-19 pandemesi akıllı telefon sektörünü ciddi bir şekilde etkiledi. Akıllı telefon üreticileri bazı lansmanslarını ertelemek zorunda kalırken, yapılan hemen tüm lansmanlar online olarak gerçekleşti. Şimdi yeni gelen bir habere göre 22 Mayıs‘ta yapılacağı söylenen Google Pixel 4a lansmanı, Haziran ayına ertelendi.

Dünya devi Google, 22 Mayıs’ta yeni orta segment akıllı telefonu Pixel 4a‘yı tanıtmayı planlıyordu. Bugün Almanya‘dan gelen bir haber telefonun lansman tarihinin 5 Haziran‘a ertelendiğini söylüyor. Haberi yapan blog, kaynak olarak Vodafone Almanya’dan belgeler aldığını iddia ediyor.

Bu tarih Almanya için geçerli. Tabi Almanya ile aynı anda tüm Avrupa’nın cihaza erişeceği kesin. ABD için ise bu tarih daha erken olabilir.

Google Pixel 4a’nın ne zaman tanıtılacağı hakkında henüz Google’dan bir açıklama yok. Ancak 3 Haziran’da Android 11 Beta Lansman gösterisi sırasında yeni telefonun tanıtılmasını bekliyoruz.

Pixel 4a hakkında ortaya çıkan sızıntı ve söylentilere göre telefonun, 5.81 inç FHD+ OLED ekran, Snapdragon 730 yonga seti, 6 GB RAM, 64/128 GB dahili depolama, 12.2 arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 18W hızlı şarj ve 3080 mAh batarya gibi özelliklere sahip olması bekleniyor.

Paylaş

Yorumdan çık