Google’ın bu ayın başlarında tanıttığı yeni amiral gemisi Google Pixel 3 XL için hız testi yapıldı. EverythingApplePro youtube kanalının hazırladığı testte, Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max hız testinde karşı karşıya getirildi. Ancak tabiri caizse Pixel 3 XL hız testinde sınıfta kaldı.

Google bu ayın başında gerçekleştirdiği lansmanda yeni amiral gemilerini tanıttı. Google’ın hem lansmanı hem de amiral gemileri hayal kırıklığı yarattı diyebiliriz. Özetle Google Pixel 3 XL’in teknik özelliklerine baktığımız zaman cihaz, 4 GB RAM, Snapdragon 845 chipset, 8 çekirdekli (4 x 2.4 Ghz + 4 x 1.6 Ghz) işlemci ve Android 9.0 Pie işletim sistemine sahip. Diğer taraftan iPhone XS Max ise 4 GB RAM, A12 Bionic chipset, 6 çekirdekli (2 x 2.49 Ghz + 4 x ? Ghz) işlemci ve iOS 12 işletim sistemine sahip.

EverythingApplePro hazırladığı hız testinin ilk bölümünde her iki telefonla ardarda 16 farklı oyun ve uygulama iki tur olacak şekilde açılıyor. iPhone XS Max, testin ilk turunu 2 dakika 23 saniyede, testin ikinci turunu ise 32 saniyede, tamamını ise 2 dakika 55 saniyede tamamlıyor. Google Pixel 3 XL ise testin ilk turunu 3 dakika 38 saniyede, ikinci turu 3 dakikada, testin tamamını ise 6 dakika 38 saniyede tamamlayabiliyor.

Hazırlanan hız testinin diğer bölümlerinde ise uygulamalar tek tek açılarak telefonların uygulama açış hızları test ediliyor. Daha sonra ise Geekbench 4 ve AnTuTu testleri yapılıyor. Son olarak ise Speedtest ile telefonların download ve upload hızları test ediliyor.

Konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Paylaş

Yorumdan çık