Ana sayfa Nasıl Yapılır Ekran Görüntüsü Alma Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL Ekran Görüntüsü Alma

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL Ekran Görüntüsü Alma

0

Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL ekran görüntüsü alma nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak sizlere anlatacağız. Google Pixel 2’de ekran görüntüsü alma işlemi Google Pixel ile aynı şekilde yapılmaktadır.

Google Pixel 2 ile ekran görüntüsü almak yani ekran resmi çekmek için Güç Düğmesi ve Ses Kısma Düğmesine aynı anda basıp 2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır. Google Pixel 2 XL için de durum aynıdır.

Google Pixel 2 ile ekran resmi çektiğiniz zaman bu resimler telefonunuza otomatik olarak kaydedilir. Kaydedilen ekran görüntülerine telefonunuzun Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Akıllı telefonlarda yer alan ekran görüntüsü alma işlemi sayesinde, o an telefon ekranında ne varsa onun resmini çekebilir ve dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bir yazının, instagramdaki bir fotoğrafın, bir uygulamanın veya oyunun ekrandaki görüntüsünü çekebilir, düzenleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın