Ana sayfa BLOG Google Pixel 2 ile Çekilmiş Fotoğraflar Yayınlandı

Google Pixel 2 ile Çekilmiş Fotoğraflar Yayınlandı

0

Google iki gün önce gerçekleştirdiği etkinlikte yeni amiral gemileri Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL‘ı tanıttı. Özellikle kamera tarafında oldukça başarılı olan Pixel 2, DxOMark’dan da 98 puan alarak en iyi akıllı telefon kamerası olma ünvanını almıştı.

DxOMark tarafından 98 puana layık görülen ve en iyi akıllı telefon kamerasına sahip telefon seçilen Google Pixel 2 ile çekilmiş fotoğraflar Google Fotoğraflarda paylaşıldı. Buradaki fotoğraflarda hiçbir efekt bulunmuyor.

Google Pixel 2’nin fotoğraf çekim kalitesi artık akıllı telefonlarla da profesyonel fotoğrafçılığa doğru gidişin bir işareti gibi. Google Pixel 2’nin kamera özelliklere özetle baktığımız zaman telefonun arka tarafında tek bir 12.3 MP kamera bulunuyor. Telefonun kamerası OIS (optik imaj sabitleme) ve EIS (elektronik imaj sabitleme) özelliğin sahip. Bununla birlikte faz algılamalı lazer otomatik odaklama özelliği de bulunuyor. Ayrıca yeni portre modu oldukça başarılı portre fotoğraflar çekme imkanı tanıyor.

Fotoğrafların orijinal boyutunu görüntülemek için üzerine dokunmanız yeterlidir. Ayrıca aşağıda paylaştığımız kaynak linkine tıklayarak Pixel 2 ile çekilmiş bir videonun OIS ve EIS aktif ve pasif halinin karşılaştırılmasını görebilir ve böylece OIS ve EIS’in işlevini daha iyi kavrayabilirsiniz.

Kaynak


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here