Google 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Google I/O Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıtacağı katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold‘un ilk tanıtım videosunu bugün Twitter hesabından paylaştı. Kendi cihazını tanıtımdan önce kendisi sızdıran şirket, ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Bu yıl ki geliştiriciler konferansı, yazılımdan çok donanım ürünlerine odaklanacak gibi gözüküyor. Son zamanlarda çıkan pek çok söylentiye göre, arama devi Pixel Fold, Pixel Tablet ve Pixel 7a gibi bir dizi yeni cihazı bu etkinlikte duyuracak.

Google, Twitter hesabından paylaştığı duyuruda, Pixel Fold’un 10 Mayıs‘taki Google I/O etkinliğinde tanıtılacağını doğruladı. Paylaşılan tweet’te, Pixel Fold’un kısa bir tanıtım videosu da yayınlandı. Google bu yıl da, geçen yıl yaptığı gibi kendi kendini sızdırma stratejisi uyguladı. Paylaşılan tanıtım videosunda ilk dikkat çeken şey, Pixel Fold’un alt ve üst çerçevelerinin çok kalın olması oldu.

Piyasadaki diğer katlanabilir telefonlara oranla çok kalın çerçevelere sahip olan Pixel Fold, bu yönden biraz eleştiri alacak gibi gözüküyor. Açıldığında yatay olarak açılan Pixel Fold, Samsung Galaxy Fold4, Oppo Find N ve Find N2‘ye benziyor ancak boyut olarak rakiplerinden biraz daha küçük.

Teknik özellik tarafında ise cihaz, Google’ın kendi Tensor G2 yonga setini kullanıyor. 283g ağırlığında olan cihaz, Galaxy Z Fold4’ten çok az daha büyük bir bataryaya sahip olabilir. 27 Haziran‘da satışa sunulacak olan Pixel Fold’un 1799$ fiyat etiketiyle ABD’de satılması bekleniyor.

Paylaş.

Yorum Yap