Google Haritalar en popüler ve güvenilir haritalama ve navigasyon servislerinden biridir. Dilerseniz Google Haritaları internetsiz yani çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz.

Eğer internet paketiniz az kaldıysa veya internetin çekmeyeceğini düşündüğünüz şehir dışında bir yere gitmeyi planlıyorsanız Google Haritaları çevrimdışı kullanmak isteyebilirsiniz. Google Haritalar size istediğiniz bölgelerin haritalarını indirme imkanı sunarak bu bölgelerde servisi internetsiz olarak kullanma imkanı sunmaktadır.

Google Haritalar uygulaması çevrimdışı kullanım için istediğiniz bölgenin haritasını telefona indirme imkanı sunar. Böylece indirdiğiniz bölgenin haritasını çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz.

Google Haritaları Çevrimdışı Kullanmak

  • Google Haritalar uygulamasını açın.
  • Menü seçeneğine dokunup açılan menüden Çevrimdışı alanlar seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Kendi Alanınızı Seçin seçeneğini seçin.
  • Karşınıza bir harita açılacaktır haritadan indirmek istediğiniz bölgenin üzerine gelin ve İNDİR seçeneğini seçerek çevrimdışı haritayı indirin.

google haritalar cevrimdisi indirme

Google Haritaları MikroSD Karta Yükleme

Google Haritalar’da çevrimdışı haritalar seçtiğiniz bölgenin büyüklüğüne göre 1 GB ve daha büyük alan kaplayabilmektedir. Eğer telefonunuz mikroSD kart desteği sunuyorsa uygulama üzerinden Menü> Çevrimdışı Alanlar> Ayarlar> Depolama Seçenekleri yolunu izleyerek mikroSD kartı depolama yeri olarak belirleyebilirsiniz.

Çevrimdışı Google Haritaları Otomatik Güncelleme

Bildiğiniz gibi dünya sürekli gelişmekte ve gelişmektedir. Bununla birlikte yeni yollar yapılmakta, yeni sokaklar oluşmaktadır. Bu yüzden indirmiş olduğunuz çevrimdışı haritaları güncellemeniz gerekmektedir. Neyse ki Google Haritalar uygulaması wi-fi ağına bağlandığınız zaman çevrimdışı haritaları otomatik olarak güncelleyebilmektedir. Bunun için Google Haritalar uygulamasını açın Menü> Çevrimdışı Alanlar> Ayarlar> Çevrimdışı alanları otomatik olarak güncelle seçeneğini aktif etmeniz ve İndirme tercihleri seçeneğini de Yalnızca Kablosuz üzerinden seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

cevrimdisi google haritalar otomatik guncelleme

Tabi google haritaları çevrimdışı kullandığınız zaman Google Haritaların sunmuş olduğu bazı özellikleri kullanamayacağınızı unutmayın. Bunlar : bisiklet yolları, yürüme talimatları, geçiş bilgileri (alternatif rotalarla birlikte) şerit rehberliği ve Google Haritalar’ı öne çıkaran tüm hediyeler gibi bilgilerdir.

Paylaş.

Yorum Yap