Google’ın en faydalı uygulamalarından biri olan Google Haritalar başarılı ve faydalı bir çalışmaya daha imza atıyor. Google Haritalar şuanda Android, iOS ve PC üzerinden tekerlekli sandalye kullananlar için uygun yerleri gösteriyor ve Android kullanıcılarından bu konuda bilgi paylaşmasını istiyor.

Google Haritalar, tekerlekli sandalye kullanan kişiler için tekerlekli sandalyeye uygun asansör, giriş ve park yerine sahip olan mekanların bilgilerini göstermeye başladı. Android, iOS ve bilgisayar ortamından bu verilere ulaşılabiliyor. Bununla birlikte android kullanıcıları aynı zamanda tekerlekli sandalyeye uygun asansör, giriş ve park yeri bulunan mekanları Google’a gönderebiliyorlar.

Şuan da Google Haritalarda 7 milyondan fazla tekerlekli sandalyeliler için uygun mekan bilgisi mevcut. Ancak bu sayı sadece küçük bir bölümü oluşturuyor. Google bu konuda kullanıcılarının yardımını bekliyor. Sizlerde eğer android kullanıcısıysanız google’a bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Aşağıda Google Haritalar’a tekerlekli sandalyeye uygun mekan nasıl eklenir adım adım anlatıyoruz.

Google Haritalar’a Tekerlekli Sandalye’ye Uygun Mekan Ekleme

  • Akıllı telefonunuzdan (android) Google Haritalar uygulamasını açın.
  • Uygulamanın sol üst köşesindeki Ana Menü simgesine dokunun ve açılan menüden Katkılarınız seçeneğini seçin.
  • Katkıda Bulunun sekmesi altında yer alan Eksik bilgileri tamamlayın seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Erişebilirlik sekmesini seçin ve harita üzerinde listelenen mekanlardan bilgi eklemek istediğiniz mekanı seçin.

google haritalar tekerlekli sandalye yer ekleme

  • Son olarak mekanın “Tekerlekli sandalyeye uygun asansör var”, “Tekerlekli sandalyeye uygun giriş var”, “Tekerlekli sandalyeye uygun park yeri var” gibi seçeneklerini işaretleyip YAYINLA seçeneği ile gönderin.

google haritalar tekerlekli sandalye uygun yer ekleme

Google’ın bu sosyal sorumluluk projesine sizde zaman ayırarak küçük bir katkıda bulunabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık