Google Haritalar Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

Diğer Google uygulamalarında olduğu gibi Google Haritalar‘da da karanlık mod desteği vardır. Android 10 ve üzeri işletim sistemi kullanan bir telefona sahipseniz Google Haritalar’ı karanlık modda kullanabilirsiniz. Google Haritaları hem manuel olarak hem de otomatik olarak karanlık modda kullanabilirsiniz. Gelin şimdi bunları resimli olarak anlatalım.

Karanlık Mod özelliği, son yıllarda akıllı telefonlara gelen en iyi özelliklerden biridir. Zira karanlık modda telefonu kullanmak hem pil ömrünü uzatmakta hem de gözlerinizin daha az yorulmasını sağlamaktadır. Uzun bir yolculukta kullanacağınız Google Haritalar’ı karanlık modda kullanmak da size pil ömrü ve göz rahatlığı sunacaktır. Gelin şimdi Google Haritalar’ı karanlık modda nasıl kullanabileceğinizi anlatalım.

1.Yöntem: Sistem Genelinde Karanlık Modu Açın

Telefonunuzu karanlık moda altıktan sonra Google Haritalar’ı açarsanız varsayılan olarak haritalarda karanlık modda açılacaktır. Ancak eğer Google Haritalar uygulamasında tercihinizi her zaman açık tema olarak belirlemişseniz, ikinci yöntemde anlatacağımız yolu izleyin.

  • Telefonu karanlık moda almak için kullanabileceğiniz en pratik yol hızlı menüyü kullanmaktır. Telefonun üstünden aşağı doğru kaydırın ve hızlı menüyü açın. Menüden karanlık mod seçeneğini seçerek koyu temayı etkinleştirin.

android karanlik mod acma 1

  • Veya Ayarlar > Ekran yolunu izleyin ve Karanlık seçeneğini seçin.

android karanlik mod acma 2

  • Telefonu karanlık moda altıktan sonra Google Haritalar’ı açın. Uygulama karanlık modda açılacaktır. Eğer karanlık mod etkinleşmez ise aşağıdaki anlattığımız manuel yöntemi deneyin.

2.Yöntem: Manuel Olarak Google Haritaları Karanlık Moda Almak

  • Google Haritalar uygulamasını açın ve sol üst köşede yer alan Profil resminize dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Tema seçeneğini seçin.
  • Açılan menüden Her zaman koyu tema seçeneğini seçerek Google Haritalar’ı sürekli koyu temada kullanabilirsiniz. Veya Cihazda kullanılan tema seçeneğini seçerek, telefonu karanlık moda aldığınız zaman Google Haritalar’ın karanlık modda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

google haritalar karanlik mod acma

İşlem bitti. Google Haritalar’ı Android telefonda karanlık modda kullanmak bu kadar basit.

Yorum yapın