Yazımızın başlığında belirttiğimiz gibi, Google Haritalar için yapılan en yeni güncelleme, sürücülerin arabalarını nereye park ettiklerini hatırlamalarını kolaylaştırıyor. Yeni özellik, Google Haritalar’ın Android ve iOS sürümlerine eklendi, ancak farklı şekillerde erişilebiliyor.

Örneğin, Android’de kullanıcılar, park yerini haritada ekleyebilmek için mavi noktaya hafifçe vurmalı ve ardından “Park yerini kaydet” düğmesine dokunmalıdır. Kaydetme başarılı olduğunda, sürücüye üzerinde arabasını nereye park ettiğini gösteren bir etiket görüntüleniyor.

Ancak daha fazlası var, çünkü Google Haritalar kullanıcıları park edilmiş arabalarıyla etiket üzerinde daha fazla ayrıntı ekleyebilecek. Park edilmiş arabanızın tam konumu hakkında “seviye 1, nokta 5” gibi bilgileri ekleyebilir veya bir hatırlatma uyarısı ve park yerinin bir görüntüsünü ekleyebilirsiniz.

Öte yandan, iOS kullanıcıları mavi noktaya hafifçe vurmalı ve “Park yeri olarak ayarla” seçeneğini tercih etmelidir. Haritanızda görünen park etiketini arkadaşlarınızla paylaşılabilirsiniz, ancak park alanının resimlerini de görüntüleyebilirsiniz (varsa).

Ayrıca, arabanıza USB ses veya Bluetooth ile bağlandığınızda, aracın bağlantısını kesip çıktıktan sonra park yerini otomatik olarak haritaya ekleyebileceksiniz.

Yeni özellik hem Android hem de iOS uygulamaları için geldi. Yeni özellikten yararlanmak için Google Haritalar uygulamanızı güncellemeniz yeterli olacaktır.

Kaynak

Paylaş

Yorumdan çık