Google Fotoğraflar, ücretsiz sunduğu depolama alanıyla telefonumuzda yer alan fotoğraflar ve videoları saklamak için en ideal platformların başında gelmektedir. Telefonunuzda yer alan fotoğraflar ve videoları, otomatik olarak Google Fotoğraflara kaydedebilirsiniz. Ve nihayetinde istediğiniz zaman Google Fotoğraflardan fotoğraflarınızı ve albümlerinizi indirebilirsiniz. Bu yazımızda Google Fotoğraflardan albüm indirme işlemini resimli olarak anlatacağız.

Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedeklemek ve depolamak için harika bir yerdir. Yine de her şeyi sonsuza kadar çevrimiçi tutmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman google fotoğraflarda yer alan albümlerinizi ve fotoğraflarınızı indirebilirsiniz. Ancak Google Fotoğraflar albümlerini yalnızca masaüstü veya mobil siteden indirmek mümkündür. Ne yazık ki, iPhone veya Android uygulamasında indirme işlemi yapılamamakta.

Google Fotoğraflardan Albüm İndirme

  • Bilgisayar veya telefonunuzun internet tarayıcından https://photos.google.com/ adresine gidin ve kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.
  • Ekranın sağ tarafında yer alan (mobilde menüde) menüden Albümler seçeneğini seçin ve daha sonra indirmek istediğiniz albüme tıklayın.

google fotograflar albumler

  • Açılan sayfada sağ üst köşede yer alan … üç noktaya tıklayın ve menüden Tümünü İndir seçeneğini seçin.

google fotograflar album indirme

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman kısa sürede indirme işleminiz başlayacaktır. İndirmek istediğiniz albümünüzde yer alan tüm fotoğraflar ve videolar bir klasörde toplanıp ZIP formatında indirilecektir.

Her ne kadar çevrimiçi depolama seçeneği güvenli olsa da, fotoğraf ve videolarınızı indirerek çevrimdışı ortamda bir yedek oluşturarak ekstra güvenlik önlemi alabilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply