500 Milyon’dan fazla kullanıcısı bulunan Google Files‘a, Güvenli Klasör (Safe Folder) özelliği geldi. Güvenli Klasör özelliği sayesinde telefonunuzda yer alan ve başkaları tarafından görünmesini istemediğiniz dosyaları güvenle saklayabilirsiniz. Güvenli Klasör sekmenize 4 haneli pin şifresi oluşturup, resim, video, müzik gibi tüm dosyalarınızı gizleyebilir ve güvende tutabilirsiniz.

Günlük hayatta telefonunuzu başkalarıyla paylaşıyorsanız ve bazı fotoğraf, belge, müziklerinizin başkaları tarafından görüntülenmesinden veya silinmesinden endişeleniyorsanız, Google Files’ın Güvenli Klasör özelliği tam size göre. Telefonunuzu çocuğunuzun eline veriyorsanız ve bazı fotoğraf veya belgelerinizi silmesinden veya başkalarıyla paylaşmasından endişe duyuyorsanız, bu dosyalarınızı Güvenli Klasöre taşıyabilir ve oluşturduğunuz pin kodu ile güvende tutabilirsiniz.

Google Files, yeni güncelleme ile Güvenli Klasör özelliğine kavuştu. Güvenli Klasör sekmesine giriş yapabilmek için 4 haneli bir pin numarası belirliyor ve istediğiniz fotoğraf, video, müzik, belge vb. dosyalarınızı bu klasöre taşıyabiliyorsunuz. Güvenli Klasör’den ayrıldıktan sonra, tekrar giriş için sizden 4 haneli pin numaranız isteniyor. Böylece istemediğiniz kişiler burada gizlediğiniz dosyalara ulaşamıyor.

Google Files Güvenli Klasör Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Google Play Store’den Google Files uygulamasını indirin veya en son sürüme güncelleyin. Ardından Google Files uygulamasını açın.

google files guvenli klasor

Gözat‘a dokunun, Koleksiyonlar‘a gidin, Güvenli Klasör‘e dokunun, PIN‘inizi girin, İleri‘ye dokunun, PIN’inizi yeniden girin, İleri’ye dokunun ve Anladım‘a dokunun. Oradan, yeni Güvenli Klasörünüze dosya eklemeniz gerekecek ve verilerinizi kilitleyip güvende tutacaksınız.

Paylaş

Yorumdan çık