Google resmi blogu üzerinden paylaştığı makalede Google Duo‘ya getireceği yenilikleri duyurdu. Corona Virüs sonrası, Görüntülü Görüşme programlarına olan talep arttı. Bunun farkında olan Google da kendi görüntülü görüşme uygulaması Duo‘ya bir takım yeni özellikler getireceğini duyurdu.

Yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olan Duo, basit yapısı ve yüksek kaliteli bağlantısı sayesinde oldukça iyi bir görüntülü görüşme imkanı sağlıyor. Google’ın yaptığı yeni duyuruda en dikkat çeken şey ise Google Duo’nun Web sürümüne Grup Görüntülü konuşma özelliğinin eklenecek olması.

Duo 32PersonGroupCall 1024X512 WhiteBG Device 5Mo 1

Duo’nun iOS ve Android sürümlerinde hali hazırda grup görüntülü görüşme özelliği var. Ancak yaşanan Covid-19 pandemisi sonrasında Web sürümünde de böyle bir ihtiyaç ortaya çıktı.

Google Duo’ya Aile Modu Geliyor

Covid-19 sonrası birçok kişi aile büyükleriyle görüntülü konuşma uygulamaları sayesinde hasret gideriyor. Bunun farkında olan Google, Duo’ya Aile Modu özelliği getiriyor. Android ve iOS uygulamasına gelen Aile modu butonuna tıklayarak tüm aile bireylerini tek seferde arayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra görüntülü görüşmelerinizi daha eğlenceli yapacak ve sizi bir astronota, kediye ve daha fazlasına çevirecek birçok eğlenceli efektler ve maskeler güncelleme ile gelecek.

Kaynak

Paylaş

Yorumdan çık