Kişisel bilgisayarlarımızda veya telefonlarımızda, internet tarayıcılarına genellikle kullanıcı adı ve şifrelerimizi kaydetmeleri için izin veririz. Böylece şifresini kaydettiğimiz hesaba tekrar giriş yapmak istediğimiz zaman bizden şifre istemez ve direkt giriş yapabiliriz. Ancak bazen, bu hesaplarımızın (e-posta, eticaret siteleri, forumlar vb.) şifrelerini veya kullanıcı adlarını unutabiliriz. Neyse ki tarayıcının şifre yönetme bölümünden bunları öğrenebiliriz. Bu yazımızda Google Chrome’da kayıtlı şifreleri görme nasıl yapılır hem PC üzerinden hem de telefon üzerinden resimli olarak anlatacağız.

Google Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Görme – PC

  • Google Chrome’yi açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Profil Resmi simgesine dokunun.
  • Açılan menüden Anahtar simgesine tıklayın.

google chrome kayitli sifreleri gorme pc 1

  • Açılan ekranda tarayıcınıza kayıtlı tüm hesapların kullanıcı adlarını ve şifrelerini görebilirsiniz. Şifreleri görmek için şifrenin yanındaki GÖZ simgesine tıklamanız yeterlidir.

google chrome kayitli sifreleri gorme pc 2

  • Eğer tarayıcınızda sağ üst köşede Profil Resmi simgesi yoksa, … üç noktaya dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin. Daha sonra ekranın sağında yer alan menüden Otomatik Doldurma seçeneğini seçin ve açılan menüden Şifreler seçeneğini seçin.

google chrome kayitli sifreleri gorme pc alternatif

NOT: Kayıtlı şifreleri görmek için GÖZ simgesine tıkladığınızda, eğer bilgisayarı açmak için bir şifre belirlediyseniz sizden bu şifreyi girmeniz istenecektir.

Google Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Görme – Telefon

  • Google Chrome uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki … üç noktaya dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfadan Şifreler seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada kayıtlı hesaplarınızın kullanıcı isimlerini ve şifrelerini görebilirsiniz.

telefonda chrome kayitli sifreleri gorme

Paylaş

Yorumdan çık