Google Çeviri uygulaması bir süre önce aldığı güncelleme ile birlikte diğer uygulamalarla entegre olarak çalışabilir hale geldi. Örneğin whatsapp’da biriyle ingilizce veya başka bir yabancı dilde yazışıyorsanız metni kopyaladığınız anda Google Translate logosu beliriyor ve logoya dokunmanız durumunda anında çeviri yapabiliyorsunuz. İşte bu yazımızda Google Çeviri uygulamasının “Tap to Translate” adı verilen bu özelliğinin kullanımını anlatacağız.

Çeviri konusunda en başarılı uygulamalardan biri olan Google Translate, akıllı telefonlarda da yardımımıza koşuyor. Uygulamanın çok beğendiğimiz bir özelliği olan “Tap to Translate” (Çevirmek için dokun) özelliğinin kullanımını bu yazımızda sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Google Çeviri “Tap to Translate” Özelliği Nasıl Aktif Edilir ?

  • Öncelikle Google Çeviri uygulamasının en son sürümünü bu linke tıklayarak Google Play Store’den indirin.
  • Google Çeviri uygulamasını açın ve sol üst köşedeki menü simgesine dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Tap to Translate seçeneğini seçin.
  • Etkinleştir seçeneğini aktifleştirin.
  • Tercih edilen diller seçeneğinde Birincil diliniz Türkçe değilse, Türkçe olarak değiştirin.

google tap to translate

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman artık akıllı telefonunuzda her hangi bir yabancı dildeki metni seçip kopyaladığınız anda telefonun sağ üst köşesinde Google Translate logosu çıkacaktır. Logo’ya dokunduğunuz anda seçtiğiniz metnin çevirisi size gösterilecektir. Gezdiğiniz her hangi bir web sitesinde, kullandığınız her hangi bir uygulamada (messenger, instagram, whatsapp vb.) yabancı dildeki bir metni çevirmek için tek yapmanız gereken Metni Seçmek ve ardından açılan küçük menüden Kopyala seçeneğini seçmektir.

google ceviri tap to translate kullanimi

Paylaş

Yorumdan çık