Dünyanın en büyük hareketli resim gif servisi olan GIPHY’nin Android ve iOS uygulamalarına sonunda GİF’leri telefona kaydetme özelliği geldi. Uzun süredir kullanıcıların gif kaydetme özelliğinin gelmesi yönündeki talepleri sonunda gerçekleşti.

GIPHY, şuanda dünyanın en çok kullanılan ve en geniş gif arşivine sahip sitesi. GIPHY’nin Android ve iOS uygulaması da bulunur. Telefon üzerinden kullanılan uygulama da gif’ler messenger, facebook, twitter, instagram, pinterest, whatsapp’da paylaşılabiliyordu ancak gif’leri telefona kaydetme özelliği yoktu.

Yeni gelen güncelleme sonrası uygulama hem gif kaydetme özelliğine kavuştu hem de daha performanslı çalışmaya başladı. GIPHY’de Gif kaydetme seçeneğini görmek için üç nokta … (Daha fazla) butonuna tıklayıp Kaydetme butonuna dokunmanız yeterli.

giphy gif kaydetme

Kaydedilen Gif’lere telefonda bulunan Galeri uygulamasından erişilebiliyor. Kaydedilen Gif’ler Giphy alt dosyasında bulunuyor.

Paylaş

1 Yorum

  1. Eylül Karadoğan on

    Merhaba. Denilen şeyi yapıp indirdiğimde,Save to Camera Roll diyor ancak galerime girdiğimde gif olarak değilde fotoğraf olarak kaydedilmiş oluyor. Nasıl gif olarak kaydolur?

Leave A Reply