Akıllı telefonlarda bulunan hızlı reddetme mesajı özelliği ile gelen bir aramayı otomatik mesaj göndererek reddedip o an için müsait olmadığınızı mesajla belirtebilirsiniz. Toplantıda, derste, sinemada veya müsait olmadığınız durumlarda karşı tarafı direk meşgule almak yerine, aramayı meşgule alıp karşı tarafa müsait olmadığınızı otomatik mesaj sayesinde belirtebilirsiniz. Bu yazımızda hızlı reddetme mesajlarını kullanmayı ve yeni reddetme mesajı eklemeyi göstereceğiz.

Gelen Aramayı Mesajla Reddetme

Öncelikle hızlı reddetme mesajı nedir ve nasıl gönderilir ondan bahsedelim. Araba kullanıyorken, toplantıdayken, dersteyken veya müsait olmadığınız bir durumda telefonunuz çalarsa gelen aramayı otomatik mesajla reddedebilir ve o an için müsait olmadığınızı mesajla belirtebilirsiniz. Telefonunuza arama geldiği zaman ekranın altında çıkan mesaj gönder seçeneğini tutup yukarı çekin ve hazır mesajlardan göndermek istediğinizi seçin. Böylece telefonunuz meşgule düşecek ve sizi arayan kişiye o mesaj gönderilecektir.

cagriyi mesajla reddetme

Telefonunuzda varsayılan olarak birkaç tane hızlı reddetme mesajı bulunmaktadır ancak dilerseniz aşağıdaki adımları izleyerek yeni mesajlar oluşturabilir veya var olan mesajları düzenleyebilirsiniz. Samsung Galaxy telefonlar 6 adete kadar reddetme mesajınızı desteklemektedir.

Biz örneğimizde Samsung Galaxy A52 kullandık. Tüm samsung galaxy serisi telefonlarda hızlı reddetme mesajı (otomatik mesaj) aynı şekilde eklenip düzenlenmektedir. Diğer akıllı telefonlar lg, sony, htc vb. benzer şekilde yapılmaktadır.

Hızlı Reddetme Mesajı Ekleme ve Düzenleme

  • Telefon uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Ayarlar bölümünde yer alan Hızlı reddetme mesajları seçeneğini seçin.
  • Ekranın üst kısmında bulunan kutucuğa mesajınızı yazıp yeşil renkli + (artı) simgesine dokunun.
  • Var olan mesajları düzenlemek için üstüne dokunun ve açılan sayfada silip dilediğiniz gibi düzenleyin.

hizli reddetme mesaji ekleme

Paylaş.

3 yorum

  1. önce oto sanıyor insan bu özellikleri sizi okuyunca öyle olmadığını anladım,yani manuel,kafa karıştırıyorlar bir özellik yaptık gibi

Yorum Yap