Garanti BBVA Mobil Bildirim Ayarları

Garanti Bankasının mobil uygulaması Garanti BBVA, gelişmiş bir bildirim seçeneği sunmaktadır. Hesaba para geldiğinde, para transferinde, ödeme işlemlerinde, yatırımlarda, yurt dışı harcamalarda, kampanyalarda ve belirlediğiniz harcama limitlerini aştığınızda size bildirim göndermektedir. Bu yazımızda Garanti BBVA bankası bildirimleri açma ve birçok farklı işlem için bildirim seçeneğini anlatacağız.

Garanti Bankası hesaba para geldi bildirimi nasıl yapılır? Garanti BBVA mobil bankacılık uygulamasında bildirimleri açarak, hesabınıza para yatırıldığında, para transferi gerçekleştirdiğinizde, kredi kartı işlemlerinde, fatura ödemelerinizde, bakiyeniz azaldığında, yurt dışı harcamalarında veya belirlediğiniz harcama limiti geçildiğinde size bildirim göndermektedir. Gelin şimdi Garanti bankası bildirimleri nasıl açılır resimli olarak anlatalım.

Garanti Bankası Hesaba Para Geldi Bildirimi Açma

  • Telefonunuzda yer alan Garanti BBVA uygulamasını açın ve giriş yapın.
  • Ekranın sol üst köşesinde bulunan profil resmine dokunun.
  • Açılan ekranda Bildirim Ayarları seçeneğini seçin.
  • Anlık Bildirim seçeneğini aktif hale getirin ve Anlık Bildirim altında yer alan Para Transferi seçeneğini aktif hale getirin. Böylece garanti bankası hesabına para geldiğinde bildirim alırsınız.

garanti bankasi bildirim acma

Garanti Bankası Bakiye Bildirimi

Garanti Bankası uygulamasına giriş yapıp Profil Fotoğrafı > Bildirim Ayarları > Bakiye Bildirimi yolunu izleyerek bakiye bildirimlerini açabilirsiniz. Bakiye bildirimleri ile günlük bakiyenizi bildirim olarak alabilir veya bakiyeniz belirlediğiniz minimum tutarın altına düştüğü zaman bildirim almayı tercih edebilirsiniz.

garanti bankasi bakiye bildirimi

Garanti Bankası Harcama Uyarıları Bildirimi

Garanti Bankası mobil uygulamasının en güzel özelliklerinden biri harcama uyarı sistemidir. Harcama Uyarıları bildirimlerini açarak, aidat ödemesi, akaryakıt, alışveriş, kurum ödemesi, para çekme, para transferi vb. birçok farklı kategoride yaptığınız ödemeler için harcama uyarısı bildirimi alabilirsiniz. Harcama uyarısını ayarlarken kendiniz belirli bir limit koyabileceğiniz gibi önceki ayların ortalamasını geçtiğimiz zaman bildirim almayı açabilirsiniz. Bunun için Garanti BBVA uygulamasında Profil Fotoğrafı > Bildirim Ayarları > Harcama Uyarıları yolunu izleyin. Harcama Uyarıları seçeneğini aktif hale getirin ve daha sonra istediğiniz kategoriler için limit belirleyin.

Harcama Uyarıları, özellikle otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturaların takibini yapmak için oldukça iyi bir yöntemdir.

garanti bankasi harcama uyari bildirimleri

NOT: Harcama Uyarıları, ödeme ve alışverişlerinize limit koymaz yani engellemez. Sadece size bilgilendirme amaçlı bildirim mesajı gönderir.

Yurt Dışı Harcamaları Bildirimleri

Yurt dışı harcama bildirimleri, özellikle yurt dışında kartınızı daha güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Yurt dışı harcama bildirimlerini açtığınız zaman, yurt dışında yaptığınız her harcama sonrası bildirim alırsınız. Bilgilendirme mesajını bildirim olarak alabileceğiniz gibi sms olarak da alabilirsiniz. Ancak sms olarak bildirim alırsanız, sms ücreti ödersiniz.

Garanti BBVA uygulamasında Profil Fotoğrafı > Bildirim Ayarları > Yurt Dışı Harcama Bildirimleri yolunu izleyerek yurt dışı harcama bildirimlerini açabilirsiniz.

garanti bankasi yurt disi harcama bildirimleri

Bildirim Zaman Ayarları

Bildirim Zaman Ayarları özelliğini aktif ederseniz, güvenlik bildirimleri dışındaki bildirimler, telefonunuzun ana ekranına bildirim olarak gönderilmez. Ancak bildirimlerinizi bildirim merkezinden takip edebilirsiniz. Bildirim Zaman Ayarlarını, 1 hafta, 1 ay, 2 ay şeklinde ayarlayabilir, haftanın belirli günlerinde bildirimleri kapatabilirsiniz. Profil Fotoğrafı > Bildirim Ayarları > Bildirim Zaman Ayarları yolunu izleyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

garanti bankasi bildirim zaman ayarlama

Garanti Bankası Bildirimlerini Uygulamaya Giriş Yapmadan Gösterme

Garanti Bankası uygulamasına giriş yapıp Profil Fotoğrafı > Bildirim Ayarları yolunu izleyip sayfanın en altında bulunan Giriş Yapmadan Göster seçeneğini aktif hale getirseniz, bildirimlerinizi Garanti bankası uygulaması giriş sayfasında parola yazmadan görüntüleyebilirsiniz. Ancak güvenlik endişeleriniz varsa bu özelliği açmamanızı öneririz.

garanti bankasi giris yapmadan bildirim gosterme

Garanti Bankası Mobil Uygulamasında bildirim ayarları bu şekilde yapılmaktadır. Eğer garanti bankası bildirim gelmiyor gibi bir sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Yorum yapın