Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9 ile iPhone X için hız testi yapıldı. EverythingApplePro youtube kanalı tarafından hazırlanan hız testi videosunda iki telefonun bir birine karşı performansları ölçüldü.

İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman Samsung Galaxy S9, Snapdragon 845 chipset, 8 çekirdekli işlemci (4×2.17 GHz + 4×1.7 GHz) ve 6 GB RAM’e sahipken Apple iPhone X ise A11 Bionic chipset, 6 çekirdekli işlemci (2×2.4 GHz + 4x ? GHz) ve 3 GB RAM’e sahip.

Hazırlanan hız testi videosunda her iki telefonla 16 farklı oyun ve uygulama ard arda 2 tur olacak şekilde açılıyor. Testin ilk turunda akıllı telefonların uygulama ve oyunları açma hızları gösteriliyor. Testin ikinci turunda ise yine aynı uygulamalar baştan başlayacak şekilde çalıştırılıyor. Testin ikinci turunda ise telefonların RAM’leri devreye giriyor.

Galaxy S9 ve iPhone X için hazırlanan testin ilk turunu 9 saniye farkla iPhone X 2 dakika 55 saniyede tamamlarken, Galaxy S9 ilk turu 3 dakika 4 saniyede tamamladı. Testin ikinci turunda Galaxy S9, 6 GB RAM’inin de etkisiyle iPhone X’i geride bıraktı ve 44 saniyede ikinci turu tamamladı. iPhone X ise 2. turu 1 dakika 10 saniyede tamamlayabildi.

Paylaş

Yorumdan çık