Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9+ ve iPhone X için düşme testi yapıldı. PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan testte her iki akıllı telefon bir mekanizma yardımıyla sert beton zemin üzerine bırakılıyor ve telefonların sağlamlıkları test ediliyor.

PhoneBuff youtube kanalının hazırladığı düşme testinde Samsung Galaxy S9+ ve iPhone X, bir mekanizma yardımıyla farklı düşme pozisyonlarında sert beton zemin üzerine düşürülüyor ve telefonların aldığı hasarlar gözler önüne seriliyor.

Hazırlanan videoda telefonlar arka kapak üzerine, ekran üzerine ve köşe üzerine gelecek şekilde düşülüyor ve telefonların aldıkları hasara göre puanlama yapılıyor. İlk bölümde arka kapak üzerine düşen telefonlardan iPhone X hasarsız çıkarken Galaxy S9+’ın arkası çatlıyor. Daha sonra ekran üzerine düşürülen telefonlardan Galaxy S9+’ın ekranı sağlam çıkıyor ve çiziksiz olarak testi geçiyor. iPhone X’in ise ekranı çatlıyor. Daha sonra köşe üzerine bırakılan telefonların ikisinde de küçük ezik oluşuyor.

Düşme testindan Galaxy S9+ 35 puan alırken iPhone X 34 puan alabiliyor. Sonuç olarak iki telefon sağlam olsa da iyi bir kılıf kullanmak gerekiyor.

Paylaş

Yorumdan çık