Çoğu amiral gemisi telefonda bir kalp atış hızı sensörü bulunduğunu biliyorsunuzdur. Peki bu sensörü kullanarak selfie çekebileceğinizi biliyor muydunuz ? Samsung Galaxy S8’de bulunan kalp atış sensörü ile selfie çekebilirsiniz.

Aslında bu özellikle Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘a has bir özellik değil. Samsung Note 4’den beri markanın hemen tüm modellerinde nabız sensörü ile selfie çekilebiliyor.

Selfie çekmek için ekranın üzerindeki deklanşörü veya ses açma kapama düğmelerini kullanabilirsiniz. Ancak bunlarla çekeceğiniz selfieler biraz bulanık çıkabilir çünkü bu düğmelere dokunurken telefonunuz büyük ihtimalle titreyecektir. Kalp atış sensörü ile selfie çekmek ise daha kolaydır çünkü tek yapmanız gereken parmağınızla sensörün üzerini kapatıp parmağınızı çekmektir. Bir güç uygulamadığınız için telefonunuz titremeyecek ve daha net selfieler çekebileceksiniz.

Kalp atış hızı (nabız) sensörü ile selfie çekmek için küçük bir kamera ayarı yapmanız gerekebilir. Bunun için kamera uygulamanızı açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan dişli çarka dokunarak Kamera Ayarları bölümüne girin. Burada yer alan “Fotoğraf Çekme Yolları” menüsünü seçin ve açılan ekrandan “Kalp Atış Hızı Sensörünü Kullan” seçeneğini seçin. Artık telefonun sensörü ile fotoğraf çekebilirsiniz.

kalp atis sensoru selfie cekme

Selfie çekmek için “Kalp atış hızı sensörünü kullan” seçeneğini aktif hale getirdiğinizde artık telefonun ön kamerası açıkken ve kamera ekranda bir yüz algıladığı zaman sensörü kullanarak selfie çekebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık