Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7 karşılaştırmasına sağlamlık testiyle devam ediyoruz. Halen piyasadaki en iyi iki akıllı telefon olarak gösterilen Galaxy S8 ve iPhone 7 için farklı düşme açıları için dayanıklılık testi hazırlandı.

PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan videoda iPhone 7 ve Galaxy S8‘in sağlamlıkları test edildi. Telefonlar arka panel, ekran ve köşelere gelecek şekilde sert beton zemin üzerine bırakılıyor ve telefonların aldıkları hasarlar gözler önüne seriliyor.

Testin ilk bölümünde Galaxy S8 ve iPhone 7 arka panelleri üzerine gelecek şekilde beton zemine düşürülüyor. iPhone 7 metal kasası sayesinde hasar almazken, cam yapıya sahip olan (Corning Gorilla Glass 5) Galaxy S8’in arka köşesinde çatlak meydana geliyor.

Testin ikinci bölümünde her iki telefonda dik konumdan köşeleri üzerine bırakılıyor. Bu iki testi telefonlar başarıyla geçseler de küçük çizikler oluyor.

Testin üçüncü bölümünde ise telefonlar ekranları yere gelecek şekilde beton zemin üzerine bırakılıyorlar. Bu testte iPhone 7’nin ekranı tamamen çatlaklarla dolarken Galaxy S8’in ekranının köşesinde çatlaklar meydana geliyor.

Testin diğer bölümlerini videoda izleyebilirsiniz. Hazırlanan sağlamlık testi bizlere bir kez daha gösteriyor ki telefonlar ne kadar sağlam yapıda olsalar da telefonları korumak için kılıf ve ekran koruyucu kullanmak gerekiyor.

Paylaş

Yorumdan çık