Ve sonunda beklenen hız testi videosu geldi. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8+ ve Apple’ın amiral gemisi iPhone 7 Plus için hız testi karşılaştırması yapıldı. Kimsenin performans olarak yanına yaklaşamadığı iPhone 7 Plus karşısında Galaxy S8+ ne yaptı ?

Apple’ın amiral gemisi iPhone 7 Plus A10 Fusion chipseti ile tüm akıllı telefonlara toz yutturacak performansa sahip. Samsung’un yeni amiral gemilerinin performansı ve iPhone 7 ile karşılaştırılması merak ediliyordu. PhoneBuff youtube kanalı tarafından bu iki telefon için hız testi videosu çekildi.

Önce isterseniz her iki telefonun performans donanımlarına kısaca bir bakalım.

iPhone 7 Plus : A10 Fusion chipset, 3GB RAMiOS 10.3.1 ve 769$ (ABD satış fiyatı)

Galaxy S8+Snapdragon 835 chipset, 4 GB RAM, Android 7.0, 849$ (ABD satış fiyatı)

PhoneBuff tarafından hazırlanan iPhone 7 Plus ve Galaxy S8+ hız testinde her iki telefonla aynı anda 15 farklı oyun ve uygulama açılıyor ve test 2 turdan oluşuyor. İlk turda cihazların uygulama/oyun açış hızları ikinci turda ise telefonların çoklu uygulama ve arkaplanda gösterdikleri performans ölçülmüş oluyor.

Yapılan hız testinde iPhone 7 Plus yine birinciliği kimseye kaptırmadı ve uzun bir sürede kimseyi yanına yaklaştırmayacağını da gösterdi. iPhone 7 Plus testin ilk turunu 1 dakika 13 saniye tamamını 1 dakika 46 saniyede tamamlarken Galaxy S8+ ilk turu 1 dakika 24 saniye tamamını 2 dakika 23 saniyede tamamladı.

Paylaş.

Yorum Yap