Ana sayfa BLOG Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus Hız Testi Karşılaştırması

Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus Hız Testi Karşılaştırması

0

Ve sonunda beklenen hız testi videosu geldi. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8+ ve Apple’ın amiral gemisi iPhone 7 Plus için hız testi karşılaştırması yapıldı. Kimsenin performans olarak yanına yaklaşamadığı iPhone 7 Plus karşısında Galaxy S8+ ne yaptı ?

Apple’ın amiral gemisi iPhone 7 Plus A10 Fusion chipseti ile tüm akıllı telefonlara toz yutturacak performansa sahip. Samsung’un yeni amiral gemilerinin performansı ve iPhone 7 ile karşılaştırılması merak ediliyordu. PhoneBuff youtube kanalı tarafından bu iki telefon için hız testi videosu çekildi.

Önce isterseniz her iki telefonun performans donanımlarına kısaca bir bakalım.

iPhone 7 Plus : A10 Fusion chipset, 3GB RAMiOS 10.3.1 ve 769$ (ABD satış fiyatı)

Galaxy S8+Snapdragon 835 chipset, 4 GB RAM, Android 7.0, 849$ (ABD satış fiyatı)

PhoneBuff tarafından hazırlanan iPhone 7 Plus ve Galaxy S8+ hız testinde her iki telefonla aynı anda 15 farklı oyun ve uygulama açılıyor ve test 2 turdan oluşuyor. İlk turda cihazların uygulama/oyun açış hızları ikinci turda ise telefonların çoklu uygulama ve arkaplanda gösterdikleri performans ölçülmüş oluyor.

Yapılan hız testinde iPhone 7 Plus yine birinciliği kimseye kaptırmadı ve uzun bir sürede kimseyi yanına yaklaştırmayacağını da gösterdi. iPhone 7 Plus testin ilk turunu 1 dakika 13 saniye tamamını 1 dakika 46 saniyede tamamlarken Galaxy S8+ ilk turu 1 dakika 24 saniye tamamını 2 dakika 23 saniyede tamamladı.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın