Bu yıl kıyasıya kapışacak olan Galaxy S8 ve iPhone 7 birbiriyle her konuda karşılaştırılacak. Bu sefer Galaxy S8 ve iPhone 7 için düşme testi yapıldı ve her iki telefonun sağlamlıkları test edildi.

Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı yeni amiral gemisi Galaxy S8 özellikle tasarımı ile büyük beğeni toplamıştı. Ekran çerçevesini minimuma indirip fiziksel tuşları telefonun ön tarafından kaldırarak ekran gövde oranını %85’e çıkarmıştı. Bu yeni tasarım hem daha iyi ekran deneyimi sunarken hem de oldukça şık bir görünümü de beraberinde getirdi. Ancak telefonun talipleri, incelen çerçevenin Galaxy S8’in ekranını darbelerden nasıl koruyacağını düşünüyordu. Samsung tarafından gelen açıklamalar ise köşeli kenarların darbeleri absorbe edeceğini belirtiyordu.

EverythingApplePro youtube kanalının hazırladığı düşme testi aslında Samsung’un yukarıda belirttiğimiz açıklamasını doğrular nitelikte. Diğer taraftan ise iPhone 7‘nin alüminyum kasası Galaxy S8’in cam kaplama kasasından daha sağlan diyebiliriz.

Galaxy S8’in hem ekranı hem de arka paneli Corning Gorilla Glass 5 ile korunsa da hiç bir cam alüminyum kasadan daha sağlam değil. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan sizleri Galaxy S8 ve iPhone 7 düşme testi videosuyla baş başa bırakalım.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık