Samsung ve Apple’ın amiral gemileri Galaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus birçok farklı testte karşı karşıya getiriliyor. Hazırlanan bu video da ise Galaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus’ın bataryalarının uzun kullanım testi gerçekleştirildi.

XEETECHCARE youtube kanalı tarafından Galaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus için uzun kullanım batarya testi yapıldı. Birçok konuda karşılaştırılan iki amiral gemisinin bu testte batarya performansları ölçüldü.

Hazırlanan batarya testinde Galaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus’un batarya performanslarını ve sundukları kullanım süresini ölçmek için telefonlarla internet kullanımı, video izleme, oyun oynama ve video kayıt işlemleri yapıldı.

Yapılan her bir test sonunda telefonların kalan bataryaları gösterildi. İnternet kullanımını test etmek için her iki telefonda Instagram uygulaması açıldı ve 1 saat boyunca keşfet bölümü açık tutuldu. Bu testi iPhone 7 Plus daha az batarya harcayarak geçti ancak video izleme, video kaydı ve oyun oynama testlerinde Galaxy S8 Plus daha az batarya harcadı.

Galaxy S8 Plus özellikleri

iPhone 7 Plus özellikleri

Testin sonunda iPhone 7 Plus’ın bataryası tamamen bittiğinde Galaxy S8 Plus halen %39 şarjlı durumdaydı. Bu arada uzun kullanım testinin 4 saat 35 dakika sürdüğünü de belirtelim.

Paylaş.

Yorum Yap