Android platformunun en güçlü telefonlarından Samsung Galaxy S22 Ultra, hız testinde iPhone 13 Pro Max ile karşılaştırıldı. Phonebuff tarafından hazırlanan hız testinde her iki telefonla 16 farklı uygulama/oyun ardarda çalıştırıldı ve telefonların performansları gözler önüne serildi. Gelin bakalım hız testinin kazananı kim oldu.

A15 Bionic yonga setiyle, bilgisayarlara taş çıkartan iPhone 13 Pro Max, en güçlü rakibi Samsung Galaxy S22 Ultra ile hız testinde karşı karşıya geldi. İki telefonun özelliklerine özetle bakacak olursak Galaxy S22 Ultra; Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, 12 GB RAM, 256 GB dahili depolama alanı ve Android 12 işletim sistemine sahip. iPhone 13 Pro Max ise A15 Bionic yonga seti, 6 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanı ve iOS 15 işletim sistemiyle dikkat çekiyor. Bu arada Galaxy S22 Ultra 1299$, iPhone 13 Pro Max ise 1099$ fiyat etiketiyle satışta.

Phonebuff’ın hazırladığı hız testinde, her iki telefonla aynı anda 16 farklı oyun/uygulama ardarda 2 tur olacak şekilde çalıştırılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları, performansları ve arka plan çoklu uygulama performansları test edilmiş oluyor. Gelin lafı daha fazla uzatmadan sizleri hız testi videosu ile baş başa bırakalım.

Yapılan hız testinin kazananı az bir fark da olsa iPhone 13 Pro Max oluyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple’ın amiral gemisi tüm Android telefonları geride bırakmayı başardı. Sizin favori telefonunuz hangisi? Hız testi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Paylaş.

Yorum Yap