Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra ile ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Galaxy S22 serisinde iki farklı yöntemle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ayrıca uzun ekran görüntüsü alma işlemini de anlatacağız.

Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S22 ailesi ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almaktır. Bunun için Ses Kısma Tuşu + Güç Tuşuna aynı anda basın ve bir saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

galaxy s22 ekran goruntusu alma

Samsung Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem el hareketi ile ekran görüntüsü almaktır. Bunun için öncelikle Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler yolunu izleyin ve Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın seçeneğini aktif hale getirin. Daha sonra ekran görüntüsü almak için elinizi telefona dik konuma getirerek sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırmanız yeterlidir.

galaxy s22 el hareketi ile ekran goruntusu alma

samsung galaxy ekran goruntusu elle alma

Okuduğunuz bir metinin veya ekrana sığmadan bir uygulamada uzun ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Tuşu + Güç Tuşuna basıp ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsü alındıktan sonra altta bir menü çıkacaktır. Buradan aşağı kaydırma simgesine dokunun. Böylece ekran aşağı doğru kayacak ve altta kalan kısmında ekran görüntüsü alınacaktır. Bunu ekranın ne kadar altına inmek istiyorsanız o kadar tekrar edin. Ekran görüntüleri daha sonra otomatik olarak birleştirilecek ve tek bir resim olarak kaydedilecektir.

galaxy s22 uzun ekran goruntusu alma

Çektiğiniz ekran resimlerine Galeri uygulaması üzerinden erişebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap