Samsung, en son tanıttığı Galaxy S22 amiral gemi ailesini OneUI 4.1 ile kullanıcılara sunmuştu. Hal böyle olunca 2021’in amiral gemi ailesi olan Galaxy S21 sahipleri de bu güncellemeyi bekledi. Ortaya çıkan yeni bir konuşmada, bir Verizon müşteri hizmetleri temsilcisine göre bu yakında olabilir. Gelin haberin detaylarına bakalım.

Galaxy S21 sahibi olan bir kullanıcı Verizon‘un müşteri hizmetleri bölümüne bağlanarak bir konuşma gerçekleşti. Bu konuşmada kullanıcı kişi, Galaxy S21 serisinin ne zaman OneUI 4.1 güncellemesi alacağını sordu. Verizon müşteri hizmetleri yetkisi bu soruya Şubat sonunda olabilir yanıtını verdi. Bu da Galaxy S21 serisinin Android 12 tabanlı OneUI 4.1 güncellemesini birkaç gün içinde alabileceği anlamına geliyor.

s21 oneui 41 verizon

Galaxy S20 serisinin, S21 serisinin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra One UI 3.1 güncellemesi aldığı düşünüldüğünde, Samsung’un bu sene de benzer bir hareket yaparak Galaxy S21’e erken güncelleme getireceği tahmin ediliyor. Ayrıca, hem S21 hem de S22 serisinin Android telefonların normalde beklediğinden daha uzun süre güncelleme alacağı (3 yıldan 4 yıla uzatıldı) duyurulduktan sonra, Samsung OTA güncellemelerine daha fazla önem vermeye başladı.

Şubat ayının bitmesine yalnızca bir hafta kaldı ve Verizon temsilcisinin dediklerinin doğru çıkması durumunda One UI 4.1’in Samsung’un 2021 amiral gemilerine ulaşmasına kısa bir süre kalmış olabilir. One UI 4.1, kullanılmayan depolama ile kullanılabilir RAM’i genişleten sanal bir RAM özelliği gibi birçok yeniliği beraberinde getiriyor.

Paylaş

Yorumdan çık