Phonebuff youtube kanalı Samsung ve Apple’ın yeni amiral gemileri Galaxy S20 Ultra ve iPhone 11 Pro Max için sağlamlık testi yaptı. Yapılan sağlamlık testinde telefonlar bir mekanizma yardımıyla, farklı düşme pozisyonlarında belirli bir yükseklikten sert beton zemine düşülüyor ve telefonların günlük hayatta düşmelere karşı dayanıklılığı test ediliyor. Peki iPhone 11 Pro Max mı daha sağlam yoksa Galaxy S20 Ultra mı?

Apple yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro Max’ı tanıtırken, amiral gemisinin şimdiye kadar akıllı telefonlarda kullanılan en sağlam cam malzeme ile kaplandığını söylemişti. Samsung Galaxy S20 Ultra’nın ise hem ön kısmı hem de arka kısmı sağlamlaştırılmış bir cam malzeme olan Gorilla Glass 6 ile kaplı. Peki Apple’ın lansmanda dediği gibi iPhone 11 Pro Max en sağlam telefon mu? İşte bu sorunun cevabını en net şekilde bu sağlamlık testi videosunda göreceğiz.

Phonebuff’ın hazırladığı testte, bir mekanizma ile her iki telefon eşit yüksekliklerden sert beton zemin üzerine düşürülüyor. Yapılan testte telefonlar sırasıyla arka panel üzerine, köşe üzerine ve ekran üzerine gelecek şekilde sert beton zemine düşürülüyor. Testin sonunda ise bonus bölümü yer alıyor. Bonus bölümünde ise telefonlar çalışmayacak seviyeye gelene kadar daha yüksek bir konumdan düşürülüyor.

Testte göreceğiniz üzere Galaxy S20 Ultra, iPhone 11 Pro Max’dan daha sağlam çıkıyor. Herkesi şaşırtan bir şekilde Galaxy S20 Ultra arka panel ve ekran üzerine düştüğü zaman, iPhone 11 Pro Max’ın aksine hasar almıyor.

Düşme testinden görüleceği gibi telefonlar her ne kadar hasara dayanıklı olarak üretilse de düşmelere karşı halen başarısızlar. Bu kadar büyük paralar verip aldığınız telefonları kılıf ile kullanmanızı öneriyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık