11 Şubat’ta gerçekleşen Samsung’un UNPACKED etkinliğinde tanıtılan Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra aynı gün Türkiye’de dahil olmak üzere ön siparişe açılmıştı. Aradan geçen zaman zarfında, dolar kurunun da etkisiyle telefonların Türkiye fiyatına zam yapıldı.

8 Mart tarihinde satışa sunulacak olan Galaxy S20 ailesi için Samsung Türkiye sayfasında ve diğer e-ticaret sitelerinde ön siparişler alınmaya başlamıştı. Bugün Samsung Türkiye sayfasına girenler telefon fiyatlarında 500 ila 1.200 TL arasında bir artışla karşılaştılar. Bunun akabinde diğer e-ticaret siteleri de fiyatlarını güncelledi ve yeni zamlı fiyattan ön sipariş almaya başladılar.

Galaxy S20 Ailesinin Zam Öncesi ve Sonrası Fiyatları

  • Galaxy S20 – 8299 TL (Eski fiyatı 7799 TL)
  • Galaxy S20 Plus – 9299 TL (Fiyat değişikliği yok)
  • Galaxy S20 Ultra – 12499 TL (Eski fiyatı 11999 TL)

Samsung’un yeni amiral gemi ailesi özellikleri açısından birçok kesim tarafından beğenilse de, fiyatlarının bir önceki Galaxy S serisine göre yüksek olması eleştirilmişti. Bunun üzerine bir de yeni gelen zam eklenince keyifler iyice kaçtı. Yapılan zamların dolar kurunda yaşanan artıştan kaynaklandığını düşünüyoruz.

Zam gelmeden önce sipariş veren kişiler telefonlarını ilk aldığı fiyattan almış olacaklar. Yani aradaki farkı ödeme gibi bir durum söz konusu olmayacak. Ön sipariş ile Galaxy S20 Plus ya da S20 Ultra’dan alanlar Samsung’un Galaxy Buds+ kulaklıklarını hediye olarak alıyorlar.

Paylaş.

Yorum Yap