Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10e modellerine format atma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Telefonun ekran desenini veya pin kodunu unuttuysanız telefonu kapanmaya zorlayabilir ve ardından recovery modu açarak telefona format atabilirsiniz. Şimdi gelin Galaxy S10, S10+ ve S10e’ye nasıl format atılır detaylı olarak anlatalım.

Telefonunuz sürekli donuyorsa, yanıt vermiyorsa, ekran dokunmatiği çalışmıyorsa veya telefonun ekran kilidini unuttuysanız telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak telefona format atabilir ve telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Fiziksel tuşları kullanarak telefona format atmak için öncelikle telefonunuzu kapatmanız gerekmektedir. Eğer ekran kilidi unuttuysanız veya telefonunuz tepki vermiyorsa öncelikle Force Start (Kapanma zorlama) işlemini yapmalısınız. Öncelikle format işlemini anlatacağız, yazının sonunda da ekran kilidini unutanlar ve telefonu yanıt vermeyenler için force start ile format işlemini anlatacağız.

Galaxy S10, S10+, S10e Format Atma

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın.
  • Güç Düğmesi + Ses Açma Düğmesi + Bixby tuşlarına aynı anda basılı tutun.
  • Ekrana Samsung logosu gelecek ve daha sonra siyah recovery mode ekranı gelecek. Recovery Mode (kurtarma modu) ekranı geldiği zaman parmaklarınızı tuşlardan çekebilirsiniz.
  • Ses tuşlarını kullanarak menüde gezinebilir, güç tuşuyla seçim yapabilirsiniz. Menüden Wipe data / factory reset seçeneğini seçin.

galaxy s10 format atma

  • Açılan ekranda YES seçeneğini seçin.
  • Telefon formatlama işlemi başlayacak ve bittiği zaman yine aynı menü karşınıza çıkacaktır. Bu sefer Reboot system now seçeneğini seçin ve format atma işlemini tamamlayın.

Force Start ile Telefona Format Atma

  • Telefonunuz yanıt vermiyorsa veya ekran kilidi şifresini unuttuysanız force start ile telefonu kapatıp hemen ardından yukarıda anlattığımız format atma işlemine geçebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları hızlı bir şekilde ardarda yapmanız gerekmektedir.
  • Ses Kısma Tuşu ve Güç tuşuna basılı tutun ve 10-11 saniye bekleyin. (Bu süre çok önemli tam zamanında elinizi çekmezseniz olmayacaktır. Birkaç deneme yapmanız gerekebilir. 11’e kadar sayıp tuşlardan elinizi çekmenizi öneriyoruz.)
  • 11’e kadar sayıp elinizi Ses Kısma ve Güç Tuşundan kaldırır kaldırmaz Ses Açma + Güç Tuşu + Bixby Tuşuna aynı anda basıp bekleyin. Ekrana Samsung logosu gelecek ve sonrasında Recovery Mode (kurtarma modu) ekranı açılacaktır. Artık elinizi tuşlardan çekebilirsiniz.
  • Sonrasında yukarıda anlattığımız gibi Wipe data / factory reset seçeneğiyle telefona format atabilirsiniz. Sonrasında Reboot system now yaparak format işlemini bitirin.

Format işlemi sonrasında telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır. Bu işlem sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için, formattan önce imkanınız varsa telefonun yedeğini alın.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık