Samsung Galaxy Note 9 ve iPhone X için düşme testi yapıldı. Phonebuff youtube kanalı tarafından hazırlanan düşme testinde iki amiral gemisinin düşmelere karşı dayanıklılığı test edildi.

Phonebuff youtube kanalı Samsung Galaxy Note 9 ve iPhone X için düşme testi yaptı. Yapılan düşme testi ile iki telefonun düşmelere karşı dayanıklılığı gözler önüne serildi. Mekanik bir sistem ile her iki telefon sert beton zemine farklı şekillerde düşürüldü ve telefonların sağlamlıkları karşılaştırıldı.

Hazırlanan sağlamlık testinde, Samsung Galaxy Note 9 ve iPhone X, belli bir yükseklikten sert beton zemine düşürüldü. Telefonlar arka kapak üzerine, ekran üzerine, köşe üzerine düşürüldü.

Kapak üzerine düşürülen telefonlardan Galaxy Note 9’un arka kapağı ciddi şekilde çatlarken iPhone X ufak sıyrıklar aldı ancak kameranın lensi zarar gördü. Daha sonra ekran üzerine düşürülen telefonlardan Note 9’un ekranı yine ciddi şekilde çatlarken iPhone X’in ekranı daha az hasar gördü. Köşe üzerine düşen telefonların ikisinin de köşesinde ufak hasar oluştu.

Test sonucunda puanlama da yapıldı. Düşme testinden iPhone X, 40 üzerinden 36 puan alırken Samsung Galaxy Note 9 33 puan alabildi.

Paylaş

Yorumdan çık