Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 için dayanıklılık testi yapıldı. Youtube’da dayanıklılık testleriyle bilinen JerryRigEverything kanalı Galaxy Note 8 için de bükülme, çizilme ve yakmaya karşı dayanıklılığını test etti.

JerryRigEverything youtube kanalının hazırladığı sağlamlık testinde Galaxy Note 8’in çizilmeye, yakılmaya ve bükülmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğu test edildi. Testin ilk aşaması olan çizilme testinde telefonun ön ve arka tarafında yer alan kamera lensleri ve flaşı çizilmeye karşı dayanıklılığını ispat etti. Telefon ekranı ise 5. seviyeye kadar çizilmelere karşı koydu.

Yakma testinde bir çakmak ile Note 8’in ekranı ateşe maruz bırakıldı. Ancak telefon bu testi başarıyla geçemedi ve telefon ekranında beyaz bil bölge oluştu.

Bükülme testinde ise el gücüyle telefon bükülmeye çalışıldı. Bu konuda dirençli olan Galaxy Note 8 yine de az da olsa biraz büküldü diyebiliriz.

Testte malesef düşmelere karşı telefonun nasıl bir dayanıklılık gösterdiği yer almıyor. İlerleyen günlerde böyle bir test gerçekleşirse sizlerle paylaşacağız.

Paylaş

Yorumdan çık