Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in bataryasının Galaxy S8 Plus’a göre küçülmesi eleştirilmişti. Şimdi Note 8, Galaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus’ın bataryalarının sunduğu kullanım süreleri için bir test videosu hazırlandı.

Öncelikle kısaca telefonların sahip olduğu bataryalara bir göz atalım. Galaxy Note 8 Li-Ion 3300 mAh bataryaya, Galaxy S8 Plus Li-Ion 3500 mAh bataryaya ve iPhone 7 Plus ise Li-Ion 2900 mAh bataryaya sahip.

Samsung, Note 8’in küçülen bataryasına karşı yapılan eleştiriler için telefonda optimizasyon çalışmaları yaptıklarını ve batarya küçülse bile daha uzun bir kullanım sunduklarını iddia etmişti. Şimdi gelelim XEETECHCARE youtube kanalı tarafından yapılan batarya dayanıklılık testine.

XEETECHCARE youtube kanalının hazırladığı batarya boşalma testinde her üç akıllı telefonla sırasıyla 2 saat instagram, 2 saat video izleme, 2 saat oyun oynama ve son olarak video kaydı yapılıyor.

Testin ilk bölümünde tüm telefonlar birbirine yakın batarya harcarken video izleme bölümünde iPhone 7 Plus rakiplerine göre çok daha fazla batarya kullanıyor. Oyun oynama bölümünün yarısında iPhone 7 Plus’ın bataryası tükeniyor. Daha sonraki bölümde Galaxy S8 Plus’ın bataryası bitiyor ve son olarak Galaxy Note 8 testi birincilikle tamamlamayı başarıyor.

Paylaş

Yorumdan çık