Samsung Galaxy Note 8’in en eğlenceli özelliklerinden biri Canlı Mesaj oluşturma ve gönderme özelliğidir. Bu yazımızda Galaxy Note 8 ile nasıl canlı mesaj gönderilir resimli olarak anlatacağız.

Galaxy Note 8 ile canlı mesaj gönderme işlemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Canlı Mesaj ekranında canlı mesajınızı oluşturup gönderebileceğiniz gibi canlı mesajınızı oluşturup kaydettikten sonra da gönderebilirsiniz.

Galaxy Note 8 ile Canlı Mesaj Gönderme

  • S-Pen’i yuvasından çıkarın ve açılan Temasız Komut menüsünden Canlı Mesaj‘ı seçin. Veya Samsung klavyesinde bulunan Canlı Mesaj simgesine de dokunabilirsiniz.

note8 canli mesaj

  • Açılan ekranda Yazma Efekti, kalem yarıçapı, kalem rengi, arka plan gibi ayarlarınızı yaptıktan sonra canlı mesajınızı çizmeye başlayabilirsiniz.

note8 canli mesaj cizim ayarlari

  • Canlı mesaj çizimini bitirdikten sonra TAMAM seçeneğine dokunun.
  • Oluşturduğunuz canlı mesajı aynı ekranda yer alan Paylaş seçeneği ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz mesaj Galeri bölümüne bir GIF (hareketli resim dosyası) olarak kaydedilecektir.

Oluşturmuş olduğunuz canlı mesajı telefonunuzun Galeri bölümünden görüntüleyebilir ve yine paylaşma seçeneği ile istediğiniz kişilere mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Galaxy Note 8 ile oluşturduğunuz canlı mesajları; sms, whatsapp, messenger gibi farklı mesajlaşma uygulamalarını kullanarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık