Ekran görüntüsü almak akıllı telefonların en güzel özelliklerinden biridir. Samsung Galaxy Note 8, ekran görüntüsü almak için size birçok seçenek sunmaktadır. Bu yazımızda farklı yöntemler ile Galaxy Note 8 ile ekran görüntüsü nasıl alınır anlatacağız.

Samsung Galaxy Note 8’in S-Pen’i ile ekranın belli bir yerinin ekran görüntüsünü alabileceğiniz gibi uzun metinlerin görünmeyen kısımlarının da ekran resmini çekebilirsiniz. Galaxy Note 8 ile üç farklı şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İlk yöntem diğer android akıllı telefonlar ile benzerlik göstermektedir. Galaxy Note 8’de fiziksel home tuşu olmadığı için ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Tuşu ve Güç düğmesine aynı anda basıp 2 saniye kadar bekleyin. Ekran resmi çekilecek ve telefona kaydedilecektir. Dilerseniz ekranın altında açılan menüden Yakalanan Görüntüyü Kaydır seçeneğini seçerek ekranın alt kısmında kalan bölümünde ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

İkinci yöntem ise S-pen ile ekran görüntüsü alma işlemidir. Bunun için ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin ve S-Pen’i yuvasından çıkarın. Açılan menüden Akıllı Seçim (Smart Select) seçeneğini seçin. Ve ekran görüntüsü almak istediğiniz bölümü seçin.

Galaxy Note 8 ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz son yöntem ise Samsung Galaxy modellerinde bulunan el hareketiyle ekran görüntüsü alma yöntemidir. Bunun için elinizi ekrana dik konumda tutup sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırın. Bu özelliğin aktif olması için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Ekranı yakalamak için elinizi kenarını kaydırın seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

samsung galaxy ekran goruntusu elle alma

Paylaş

Yorumdan çık