Bu yazımızda Galaxy Note 7’ye nasıl format atılır anlatacağız. Eğer telefonunuzda ağırlaşma, donma gibi durumlar varsa telefona format atma yani fabrika ayarlarına dönmek iyi ve kolay bir çözüm olacaktır.

Note 7’ye iki türlü format atma yöntemini anlatacağız. Birinci yöntemde telefondaki tüm verileri, ayarları sileceğiniz. Diğer yöntemde ise Kişisel veriler ve indirilen uygulamaları etkilemeden fabrika ayarlarına geri dönmeyi göstereceğiniz.

Galaxy Note 7 Hard Reset

Lütfen bu işlemin telefonunuzdaki tüm verileri sileceğini unutmayın. Note 7’ye hard reset atmak için. Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar uygulaması içinde yer alan “Yedekle ve sıfırla” seçeneğini seçin. Açılan ekranda “Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin. Ve son olarak “Cihazı Sıfırla” butonuna dokunun. Eğer güvenlik için parola oluşturduysanız parolanızı girin. Telefonunuz format işlemini yapacak ve telefonunuz ilk günkü hali ile açılacaktır.

note-7-hard-reset

Galaxy Note 7 Fabrika Ayarlarına Dönme

Bu anlatacağımız yöntemde ise telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Ancak kişisel verileriniz, indirdiğiniz oyun ve uygulamalar silinmeyecektir. Note 7’yi fabrika ayarlarına döndürmek için Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına dön yolunu izleyin. Açılan ekranda “Fabrika Ayarlarına Dön” seçeneğini seçin. Telefonunuz kapanacak ve fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır.

note-7-fabrika-ayarlarina-don

Paylaş

Yorumdan çık