Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Samsung, Galaxy Note 10 ve Note 10+ üzerindeki Bixby anahtarını kaldırdı ve güç düğmesine ikili işlevsellik kazandırdı. Bu sırada, telefonu kapatma şeklinizi değiştirdiler ve ekran görüntülerini biraz zorlaştırdılar. Neyse ki, bir şeylere alışınca çok zor değil.

Aslında Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ ile ekran görüntüsü alma işlemi diğer Samsung modelleriyle aynı şekilde yapılıyor. Ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Tuşuna ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve 1 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Samsung Galaxy Note 10 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise el hareketi ile ekran görüntüsü alma işlemidir. Elinizi dik konumda ekranın sağından soluna veya solundan sağına doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliğin çalışması için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getiriniz.

note 10 ekran goruntusu alma gif

Galaxy Note 10 ve Note 10+ ile çektiğiniz ekran resimlerine Galeri uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık