Samsung Galaxy M10, Galaxy M20, Galaxy M30 ve Galaxy M40 için format atma işlemini anlatacağız. Samsung’un Galaxy M serisi telefonlarına aynı şekilde format atıldığı için tüm telefonları bu başlık altında topladık. Telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak telefonlara format atmayı hard reset işlemini detaylı olarak anlatacağız.

Eğer telefonunuz tepki vermiyorsa, açılmıyorsa, sürekli donmalar oluyorsa, dokunmatik çalışmıyorsa ve telefonunuz ağırlaştıysa format atma yöntemine başvurabilirsiniz. Telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak hard reset format işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek ve telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır. Telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için imkanınız varsa öncelikle telefonun bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca format işlemi esnasında telefonunuzun kapanmaması için telefonunuzun şarjının yeteri kadar (%50 civarı) olmasına özen gösteriniz.

Galaxy M10, M20, M30, M40 Format Atma

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa şarjınızın bitmesini ve telefonun kapanmasını bekleyin.
  • Telefonun Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekranda Samsung logosu göründüğü zaman elinizi her iki tuştan da çekin.
  • Karşınıza siyah bir ekran ve menü gelecektir. Ses tuşları yardımıyla menüde gezebilir, güç tuşu ile seçim yapabilirsiniz.
  • Menüden Wipe data / factory reset seçeneğini seçin.

galaxy m40 format atma hard reset

  • Açılan ekranda YES seçeneğini seçin.
  • Format işlemi gerçekleşecek ve yine ilk menü ekranı açılacaktır. Bu kez Reboot System now seçeneğini seçin ve format atma işlemini tamamlayın.

Telefonunuz kapanacak ve format atılmış bir şekilde açılacaktır. Aynı şekilde Galaxy M10s, Galaxy M30s gibi modellere de format atabilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply