Samsung Galaxy A14, Galaxy A24, Galaxy A34 ve Galaxy A54 modellerine format atma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Samsung’un 2023 yılında çıkardığı bu Galaxy A serisi telefonlarda format atma işlemi aynı şekilde yapıldığı için tek bir başlık altında topladık. Bu yazıda fiziksel tuşları kullanarak hard reset yöntemiyle format atma işlemini resimli olarak anlatacağız.

Telefonunuz ağırlaştıysa, tepki vermiyorsa, açılmıyorsa, sürekli donmalar oluyorsa, dokunmatik çalışmıyorsa veya şifrenizi/pin kodunuzu unuttuysanız format atma yöntemine başvurabilirsiniz. Telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak hard reset format işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek ve telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır. Telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için imkanınız varsa öncelikle telefonun bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca format işlemi esnasında telefonunuzun kapanmaması için telefonunuzun şarjının yeteri kadar (%50 civarı) olmasına özen gösteriniz.

Galaxy A14, A24, A34, A54 Format Atma

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa şarjınızın bitmesini ve telefonun kapanmasını bekleyin.
  • Telefonun Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekranda Samsung logosu göründüğü zaman elinizi her iki tuştan da çekin.
  • Karşınıza siyah bir ekran ve menü gelecektir. Ses tuşları yardımıyla menüde gezebilir, güç tuşu ile seçim yapabilirsiniz.
  • Menüden Wipe data / factory reset seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda YES seçeneğini seçin.
  • Format işlemi gerçekleşecek ve yine ilk menü ekranı açılacaktır. Bu kez Reboot System now seçeneğini seçin ve format atma işlemini tamamlayın.

Yukarıdaki adımları yaptığınızda telefonunuz kapanacak ve otomatik olarak açılacaktır. Telefonunuz açıldığı zaman, telefonu kutusundan ilk çıkardığınız günkü gibi çıkacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık