Samsung Galaxy A10, Galaxy A20, Galaxy A30, Galaxy A40, Galaxy A50 ve Galaxy A70 (2019) modellerine format atma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Samsung’un 2019 yılında çıkardığı bu Galaxy A serisi telefonlarda format atma işlemi aynı şekilde yapıldığı için tek bir başlık altında topladık. Bu yazıda fiziksel tuşları kullanarak hard reset yöntemiyle format atma işlemini resimli olarak anlatacağız.

Eğer telefonunuz tepki vermiyorsa, açılmıyorsa, sürekli donmalar oluyorsa, dokunmatik çalışmıyorsa ve telefonunuz ağırlaştıysa format atma yöntemine başvurabilirsiniz. Telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak hard reset format işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek ve telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır. Telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için imkanınız varsa öncelikle telefonun bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca format işlemi esnasında telefonunuzun kapanmaması için telefonunuzun şarjının yeteri kadar (%50 civarı) olmasına özen gösteriniz.

Galaxy A10, A20, A30, A40, A50, A70 (2019) Format Atma

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa şarjınızın bitmesini ve telefonun kapanmasını bekleyin.
  • Telefonun Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekranda Samsung logosu göründüğü zaman elinizi her iki tuştan da çekin.
  • Karşınıza siyah bir ekran ve menü gelecektir. Ses tuşları yardımıyla menüde gezebilir, güç tuşu ile seçim yapabilirsiniz.
  • Menüden Wipe data / factory reset seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda YES seçeneğini seçin.
  • Format işlemi gerçekleşecek ve yine ilk menü ekranı açılacaktır. Bu kez Reboot System now seçeneğini seçin ve format atma işlemini tamamlayın.

galaxy a50 hard reset

Telefonunuz kapanacak ve format atılmış bir şekilde açılacaktır. Telefona format atma işlemi, telefonda yaşanan birçok sorunun çözümüne çare olmaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık