Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Galaxy S20, S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra için 4 farklı yolla ekran görüntüsü almayı anlatacağız.

Samsung diğer akıllı telefonlarında olduğu gibi Galaxy 20 ailesiyle ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almaktır. Telefonun sağ tarafında yer alan Güç Tuşu ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basarsanız ekran görüntüsü alabilirsiniz. Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda bastığınızda telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

Samsung’un diğer modellerinde olduğu gibi Galaxy S20, S20 Ultra ve S20 Plus’da el hareketi ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Elinizi ekran üzerine dik konumda getirin sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırın. Böylece ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliğin çalışması için öncelikle Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

galaxy s20 elle ekran goruntusu alma

Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Edge ekran menüsüdür. Telefonun Ses Tuşlarının hizasında, ekranı sola doğru kaydırsanız edge menüsü açılır. Bu menüyü kullanarak, ekranın belli bir kısmının ekran görüntüsünü alma, oval şekilde ekran görüntüsü alma gibi seçenekleri kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

galaxy s20 yan menu ile ekran goruntusu alma

Galaxy S20 ailesi ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Bixby‘dir. Güç tuşuna basarak Bixby’i açın ve “Take a screeshot” (okunuşu:teyk e sikrinşat) diyin. Böylece Bixby ekran görüntüsü alacaktır.

galaxy s20 bixby ekran goruntusu alma

Galaxy S20 ailesi ile çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap