Android’de korku oyunu denince akla ilk gelen oyun hiç kuşkusuz FNAF yani Five Nights at Freddy’s. Five Nights at Freddy’s oyunu başlangıçta PC için geliştirilen ve daha sonra android ile buluşan başarılı bir korku oyunu.

Oyunun ne kadar korkunç olduğu tartışılabilir ancak yorumlara bakılırsa birçok kişiyi fazlaca korkutmuş gibi gözüküyor. Oyunun mekaniğinde sesler ağırlıklı olarak kullanılmış. Fnaf’ın geriliminde seslerin payı oldukça fazla. Ayrıca oyunda seslere dikkat etmek gerekiyor.

Five Nights at Freddy’s 4 oyunun artık devamı gelmeyeceği açıklanan son serisi. İlk oyunda bir pizzacıda çalışan güvenlik görevlisi son seride bir evde. Oyunda amaç 5 gece boyunca hayatta kalmak.

Five Nights at Freddy’s oyununda freddy (ayı), chica (ördek), bonnie (avşan), foxy (tilki) adında  animatronik bulunuyor. Amaç oyundaki bu sevimsiz yaratıklara yem olmamak ve hayatta kalmayı başarmak.

Şimdi sizlere FNAF 4 nasıl oynanır ipuçlarını vereceğim. Verdiğim ipuçlarını yaparak bölümleri daha kolay geçeceksiniz.

  • Bir kapıya gidince el fenerini yakmadan önce garip bir ses geliyor mu diye 2 saniye dinleyin. Ses gelmiyorsa ışığı yakın eğer ses varsa kapıyı kapatın ve ayak sesi gelmesini bekleyin.
  • Oyunda nefes seslerinin gelmesi animatroniklerin hemen yakınında olduğunun işaretidir. Böyle bir durumda ışığı açarsanız Jumpscare (Kötü son) olur.
  • Chica sağ taraftan, Bonnie sol tarafran ve Foxy  ortadan geliyor. Foxy yavaş yavaş gelmektedir.
  • Arka tarafınızda yani yatakta ise siz bakmadıkça Freddy’ler birikmektedir. Arkaya bakınc Freddy’ler kaçıyor. Ancak 3’ten sonra Freddy üzerinize atlıyor.
  • Oyunda Foxy’den kurtulmak için kapıyı kapatıp 3 saniye kadar bekleyin ve kapıyı açın.
  • Sonraki gecelerde ise Fredbear geliyor. Fredbear geldiği zaman Chica ve Bonnie gelmiyor.
  • Fredbear (Golden Freddy) geldiğini anlamak için ışığı açıp kapatıp hemen kapıyı kapatmak gerekiyor.

Five Nights at Freddy’s 4 oyunun demo ve full sürümü Google Play Store’de yer alıyor. Oyunun full sürümü 8.19 TL.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık