Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, BUSD‘nin yerine geçebilecek potansiyel bir ürün olan FDUSD’yi desteklediğini duyurdu. Peki FDUSD nedir? gelin bakalım.

FDUSD nedir?

FDUSD (First Digital USD), Hong Kong’daki First Digital Labs markası altında bulunan FD121 Limited tarafından verilmektedir. FDUSD, USD’ye (Amerikan Doları) 1:1 oranında sabitlenmiş geleneksel bir stablecoindir. FD121 Limited, FDUSD’yi yatırımcılar ve işletmeler için güvenilir bir kripto para birimi çözümü olarak tanıtmaktadır.

Fiat para destekli olan FDUSD, piyasa oynaklığını azaltır, kullanıcıların ilgisini çeker ve güven oluşturur. Yüksek verimlilik sunar, işlem performansını artırır, maliyetleri azaltır ve hızı artırır.

FDUSD’nin temel özellikleri

FDUSD hem finansal hem de teknolojik alanlarda birden fazla uygulamaya sahiptir. Hızlı ve uygun maliyetli sınır ötesi işlemlere olanak tanıyarak verimli ödeme sistemleri uygulamak isteyen işletmelere hitap etmektedir. Geleneksel para transferi yöntemlerine kıyasla ücretleri ve işlem sürelerini azaltmayı amaçlayarak, özellikle e-ticaret ve sınır ötesi işlemler için kullanışlılık sunuyor.

FDUSD binance

Ayrıca FDUSD, merkezi olmayan finansal (DeFi) platformlarda getiri çiftçiliği, borç verme ve borç alma için istikrar sağlıyor. Kullanıcılar faiz kazanmak veya likidite madenciliği programlarına katılmak için FDUSD’yi borç verebilir veya stake edebilirler. FDUSD akıllı sözleşmeler için bir ödeme aracı olarak hizmet verebilir veya emanet hizmetlerinde teminat görevi görebilir. Ayrıca oldukça değişken piyasa dönemlerinde güvenli liman varlığı olarak da kullanılabilir.

FDUSD hakkında bilgiler

  • İsim: First Digital USD
  • Token: FDUSD
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Jeton Standardı: ERC-20
  • Sözleşme Adresi: 0xc5f0f7b66764f6ec8c8dff7ba683102295e16409
  • Özellikler: Stablecoin
  • Toplam Arz (2/8 itibariyle): 154.532.228 FDUSD
  • Dolaşımdaki Arz (2/8 itibariyle): 154.452.355 FDUSD

Binance FDUSD’yi destekliyor

Binance Simple Earn, 2 Şubat’ta Esnek Ürün Simple Earn FDUSD için yeni bir promosyon duyurdu. Buna göre, program dönemi boyunca (3 Şubat’tan 17 Şubat’a kadar) Esnek Ürün Basit Kazanma’da FDUSD kaydını tamamlayan kullanıcılar, gerçek zamanlı APR ödüllerinin (yaklaşık %1) yanı sıra %5’lik özel kademeli bonus APR’nin keyfini çıkaracaklar.

2023 yılında Binance, yeni stabilcoin First Digital USD’nin listelendiğini duyurdu ve FDUSD içeren çiftler için ücretsiz ticaret teşvikleri sağladı. 2 Ağustos’ta Binance, platformdaki Otomatik Yatırım özelliğinde FDUSD’yi desteklediğini duyurdu. Binance’in kayırmacılığı kripto topluluğunda FDUSD’nin kökeni ve potansiyeli hakkında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

Sorumluluk reddi beyanı: teloji.com sitemizde yazılanlar, yatırım tavsiyesi değildir. Okuyucular, sitemizde bahsi geçen coin, şirket veya hizmetlerle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar. teloji.com, sitede adı geçen konu, mal veya hizmetten doğabilecek zarar ya da kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

Paylaş

Yorumdan çık